Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najbohatšia kráska

19.03.2006 (11/2006) Hollywood má novú rekordérku vo výške honoráru. Nie je to Scarlet Johanssonová či iná z mladých herečiek, ale pomaly 30-ročná REESE WITHERSPOONOVÁ.
Najbohatšia kráska
1 fotografia v galérii
Svetovou hviezdou sa stala až po stvárnení úlohy vo filme Pravá blondína.
Autor fotografie: Archív

Veľa sa už popísalo o rozprávkových honorároch zahraničných herečiek. Julia Robertsová stála roky na vrchole, dlho nešla pod dvadsať miliónov dolárov za film, dokonca za Úsmev Mony Lisy sa to vyšplhalo na 24 miliónov. Reese už vlani vyhlásila, že je načase, aby aj mladšie herečky zaútočili na najlepšie honorárové pozície. A práve ona za úlohu v horore Our Family Trouble zinkasovala rekordných 29 miliónov dolárov.

Od detstva v šoubiznise


Mala iba sedem rokov, keď začala pôsobiť v modelingu a reklame. Odtiaľ už nebolo ďaleko pred filmové kamery a krásna blondínka vedela, čo chce. Dievča z dobrej rodiny túžilo vybočiť z koľají, ktoré jej pripravili rodičia. Otec známy chirurg a matka zdravotná sestra si predstavovali, že ich dcéra bude vyrastať v „sterilnom“ lekárskom prostredí. Nestalo sa tak a už v pätnástich rokoch hrala Reese v prvom filme. Vyhlásila, že raz bude bohatá.

Nahota ju bolí


Pôvodne brala herectvo iba ako doplnkový zárobok. Pokúsila sa študovať, no túžba po umení bola silnejšia. Školu definitívne „zavesila na klinec“ v dvadsiatich. Prijala úlohu v trileri Strach. Viac než herecké umenie zaujali najmä mužov scény, v ktorých ukázala „dobre urobené“ telo. Tak sa o nej vyjadril režisér filmu Mark Wahlberg.

Po skončení nakrúcania však vyhlásila, že ju nahú už nikto nikdy vo filme neuvidí. Svoje predsavzatie doteraz dodržala, i keď snímky s poloobnaženým telom stále „šteklili“ mužov. Ale aj to patrí k filmu a k životu mladej herečky, ktorej túžbou bolo presláviť sa a zbohatnúť.

Nie je naivka


Najväčšiu popularitu získala ako krásna plavovláska vo filme Pravá blondínka. Za úlohu navonok naivnej, no vnútri cieľavedomej ženy zinkasovala „iba“ necelé tri milióny dolárov, no druhé pokračovanie jej už vynieslo pätnásť miliónov. K tomu navyše aj podiel zo zisku, pretože si po tejto romantickej komédii založila produkčnú firmu Type A Films.

Zorientovala sa vo svete biznisu a dokázala, že úlohy naivných až hlúpučkých dievčat sú nenávratne preč. Reese čaká na filmy, v ktorých stvárni aj charakterovo náročnejšie postavy. Je jednou z najžiadanejších herečiek Hollywoodu a údajne má na stole dvadsať nových ponúk, ktoré posudzuje tím spolupracovníkov od vizážistov cez manažérov až po dramaturgov a scenáristov.

Prvým výsledkom tejto spolupráce bola úloha vo filme Walk The Line. Stvárnila v ňom speváčku a manželku hudobnej legendy Johna Casha v podaní Joaquina Phoenixa. Za túto úlohu získala nomináciu aj na tohtoročného Oscara. Pre film sa dokonca dala prefarbiť na brunetku.

Reese opustila svet blondín vlasmi aj správaním. Už sedem rokov žije v manželstve s hercom Ryanom Phillipom, s ktorým má dve deti. Viac ich už nechce mať, lebo vraj „splnila“ sľub, že bude mať len toľko detí, na koľko sa bude cítiť. Zdá sa, že matkou rekordmankou teda nebude.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×