Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Znovu otcom

27.05.2006 (21/2006) Režisér JURAJ NVOTA (52) sa onedlho poteší z tretieho potomka. Vychovávať bude už piate dieťa.
Znovu otcom
1 fotografia v galérii
Juraj Nvota so svojou láskou
Autor fotografie: Archív

V májové ráno vyšli režisér a jeho manželka tridsiatnička Marína Slančíková z bytovky v bratislavskej štvrti Trnávka, vyniesli smeti, potom nastúpili do auta a vydali sa do centra. Pôsobili spokojne, držali sa za ruky, usmievali sa. Všimli sme si okrúhle bruško mladej lekárky. Keď sme sa s ňou chceli skontaktovať, v bratislavskej nemocnici nám iba potvrdili naše zistenie: „Ona je už na materskej.“ Zrelý muž Juraj Nvota je plný očakávania a radosti. „Neviem, či je dobre o tom hovoriť. Som totiž poverčivý. Ani kočík sme ešte neboli kúpiť. Nechávame to napotom,“ zasmial sa.

Pravá láska
Obaja manželia majú za sebou zamotané rodinné vzťahy, stroskotané partnerstvá a z nich deti. „Stretol som lásku, ktorú beriem ako dar,“ vyhlásil Juraj Nvota v médiách pred dvomi rokmi.

Svadba režiséra a lekárky sa napokon konala vlani v máji, na Deň matiek, v dome režisérovho otca pod bratislavským Slavínom. Nevedeli o tom ani nevestini kolegovia., O sobáši sa dozvedeli až z médií. Manželia vtedy rozposlali fotografiu s dátumom obradu iba svojim známym z divadelných kruhov. Takmer do roka a do dňa od svadby mladá lekárka porodí potomka.

Moje, tvoje, naše deti...
Marína si do manželstva s Jurajom Nvotom priniesla syna Samka (7). Psychiatrička používa aj po sobáši svoje dievčenské meno, vrátila sa k nemu po rozvode s prvým manželom, ktorý však nie je Samkovým otcom. Juraj Nvota je ženatý tretíkrát. S prvou manželkou dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou má syna Jakuba (28). V manželstve s Ankou Šiškovou (46), ktoré trvalo osemnásť rokov, sa narodila dcéra Tereza (19). Režisér vychoval a dal svoje priezvisko aj herečkinej dcére Dorote (24), ktorej otcom je už šesť rokov nebohý hudobník Jaro Filip (= 51).

S deťmi z predchádzajúcich vzťahov je Juraj Nvota podľa svojich slov stále v kontakte. „Vedia o tom, že sa znovu stanem otcom, a tešia sa,“ tvrdil nám Juraj Nvota.

„Bezprostredne sa ma to netýka. Nebudem sa k tomu vyjadrovať,“ reagovala rebelka Dorota, ktorá je zo všetkých detí z rodiny zatiaľ najznámejšia.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×