Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prečo kupujeme predražené zemiaky? Pestovatelia vysvetľujú, v čom je problém

10.10.2019 Farmár Milan Dolinský musel vyviezť niekoľko desiatok ton zemiakov na hnojisko. Na prvý pohľad tvrdý chlap bez okolkov priznáva, že ho to zlomilo.
Prečo kupujeme predražené zemiaky? Pestovatelia vysvetľujú, v čom je problém
1 fotografia v galérii
Slovenskí zákazníci zažívajú šok, zemiaky sú historicky najdrahšie.
Autor fotografie: Profimedia

Stalo sa to v roku 2010, rok nato si najväčší pestovateľ zemiakov v okrese Krupina povedal, že končí. Dnes na jeho hospodárstve už nenájdete jediný zemiak. Dlhé roky sa zemiaky tešili prívlastku druhý slovenský chlieb, dnes to už neplatí. Pestovanie zemiakov je u nás zdecimované, aj z tohot dôvodu sa aktuálne ich cena vyšplhala na historické maximum. Zákazník zaplatí za kilo zemiakov v obchodnej sieti viac ako jedno euro. Aj ďalšie čísla sú alarmujúce. 

„Na Slovensku sa podľa štatistických údajov v súčasnosti pestujú zemiaky na výmere asi 7 000 hektárov. V roku 2008 však poľnohospodári pestovali zemiaky približne na 14 tisíckach hektárov.

Výmery teda klesli o polovicu, na rozdiel od našich susedov, kde v Českej republike za rovnaké obdobie evidujú pokles výmery sotva o jednu pätinu,“ hovorí Marián Tokár z Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho v Spišskej Belej a pokračuje s ďalšími číslami, ktoré pre slovenských pestovateľov neveštia nič dobré.

Budeme za zemiaky platiť ešte viac?

 

 

 

 

 

Zasmejte sa s nami!
Husací perkelt
Zasmejte sa s nami!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×