Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?

08.10.2019 (39/2019) Časy, keď deti slovenských prominentov študovali za hranicami Slovenska už od útleho detstva, sú preč. Kvalitné vzdelanie pre svoje ratolesti nachádzajú doma a často za nemalé peniaze.
Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?
21 fotografií v galérii
Andy Kraus s deťmi.
Autor fotografie: Profimedia

Bývalý minister dopravy Ján Počiatek (49) napočudovanie uprednostnil štátne vzdelávanie pred súkromným. Má dve dcéry – Karlu (5) a staršiu Kristínu (16), ktorá navštevuje vychýrené gymnázium v širšom centre Bratislavy. Dôvod, prečo dcére vybral klasickú školu, je prozaický.

„Aj ja som sem chodil na gymnázium, takže k tejto škole mám vrúcny vzťah. Už tam síce nie sú tí istí učitelia, ale stále ide o veľmi kvalitnú štátnu školu,“ povedal v minulosti.

Zároveň upozornil na to, že v priebehu rokov sa možnosti vzdelávania v tejto škole úplne zmenili. „Vyučovanie už prebieha v rámci anglického programu,“ doplnil.

Ján Počiatek doprial dcére rovnaké vzdelanie, ako dostal on sám. 21 fotografií v galérii Ján Počiatek doprial dcére rovnaké vzdelanie, ako dostal on sám. Zdroj: Robo Homola

O vzdelávanie v rovnakej škole sa svojim dvom dospievajúcim deťom postaral aj producent, herec a scenárista Andy Kraus (52) či herec Vladimír Kobielsky (44). A niet sa ani čomu čudovať. Menný zoznam úspešných absolventov, ktorý svieti na stránke školy, je pre rodiča najlepšou vizitkou kvality vzdelania.

Školu totiž v minulosti absolvovali politici ako Ján Čarnogurský, Brigita Schmögnerová, Peter Weiss, Rudolf Zajac, umelci Dušan Jamrich, Zuzana Kronerová, Boris Filan, Pavol Hammel, Juraj Nvota, Zuzana Mauréry, zosnulý spevák Peter Dudák zo skupiny Hex, Tomáš Šedivý alias Lasky zo skupiny Para, zo športovcov napríklad bratia Vencelovci alebo tenistka Daniela Hantuchová.

Údajne najlepšie: gymnázium v širšom centre Bratislavy sa môže pochváliť mnohými známymi absolventmi. 21 fotografií v galérii Údajne najlepšie: gymnázium v širšom centre Bratislavy sa môže pochváliť mnohými známymi absolventmi. Zdroj: Wikipedia

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×