Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?

08.10.2019 (39/2019) Časy, keď deti slovenských prominentov študovali za hranicami Slovenska už od útleho detstva, sú preč. Kvalitné vzdelanie pre svoje ratolesti nachádzajú doma a často za nemalé peniaze.
Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?
21 fotografií v galérii
Andy Kraus s deťmi.
Autor fotografie: Profimedia

Prominentnú základnú školu v Petržalke navštevuje syn známeho producenta žijúceho na Kube Jozefa „Jopa“ Poláčka (49) Joshua (7). Chlapček si na Slovensku so svojou exotickou mamou Glendou Lopezovou (28) vytvoril nový domov.

„Bratislava sa za posledné roky veľmi zmenila. Páči sa mi tu a som tu rada. Je to môj druhý domov. V tomto meste môže človek rásť, cestovať, navštíviť rôzne krajiny navôkol a mestá ako Praha, Viedeň, Budapešť. Aj lietadlom je všetko blízko, pre mňa ako človeka z ostrova je toto vnútrozemie raj,“ vysvetlila Glenda dôvody, prečo sa zdržiava v Bratislave.

Joshua, syn Jozefa Poláčka, sa vzdeláva na Slovensku. „Jopo“ podniká na Kube. 21 fotografií v galérii Joshua, syn Jozefa Poláčka, sa vzdeláva na Slovensku. „Jopo“ podniká na Kube. Zdroj: Archív NMH

Výška školného v tomto zariadení vzhľadom na jeho kresťanské zameranie nie je stanovená.

No nič nie je zadarmo, preto vzdelávacia inštitúcia od rodičov napriek prvotnej šľachetnosti očakáva transparentný záväzok podporovať vzdelávanie svojich ratolestí príspevkom do príslušného občianskeho združenia. Minimálna výška príspevku na jedno dieťa je stanovená na 1 400 eur ročne.

Dieťa môže po skončení základnej školy pokračovať na spriaznenom bilingválnom gymnáziu, ktoré navštevujú aj staršie deti herca Maroša Kramára (60). Jeho dcéra Tamara (18) tento rok zmaturovala, syna Timura (17) ukončenie školy ešte len čaká. Ročné školné na gymnáziu stojí 2 510 eur na študenta.

Bilingválne gymnázium v Petržalke má tiež niekoľko prominentných študentov. 21 fotografií v galérii Bilingválne gymnázium v Petržalke má tiež niekoľko prominentných študentov. Zdroj: Wikipedia

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×