Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?

08.10.2019 (39/2019) Časy, keď deti slovenských prominentov študovali za hranicami Slovenska už od útleho detstva, sú preč. Kvalitné vzdelanie pre svoje ratolesti nachádzajú doma a často za nemalé peniaze.
Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?
21 fotografií v galérii
Andy Kraus s deťmi.
Autor fotografie: Profimedia

Ďalšia elitná anglická škola v blízkosti Horského parku poskytuje vzdelanie najmä potomkom veľvyslancov, politikov a prominentov. Toto zariadenie pre svojho syna Andreja (7) vybral i niekdajší minister vnútra Robert Kaliňák (48).

Škola sa na internetovej stránke pýši špičkovým vzdelávacím programom vychádzajúcim z anglických učebných osnov. Výučba prebieha výhradne v anglickom jazyku. Všetky triedy starostlivo strážia kamerové systémy a platia v nich prísne pravidlá.

Rovnakú školu navštevujú deti predsedu Krajského súdu v Bratislave Ľuboša Sádovského či deti bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Jána Valka.

Aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák platí za synovo vzdelanie. 21 fotografií v galérii Aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák platí za synovo vzdelanie. Zdroj: Miroslav Miklas

Inštitúciu v minulosti navštevovali dcéry herečky Bibiany Ondrejkovej Bibiana (14) a Grétka (12). Keď sa však sympatická Biba nečakane rozviedla s manželom Štefanom a na deti ostala sama, našla im školu blízko svojho bydliska 20 kilometrov od Bratislavy.

V médiách priznala: „Musím sa obracať, ale baví ma to. Keď som sa rozvádzala, končili sa mi projekty, v dabingu sa až tak nerobilo. Bolo to ako skúška z vesmíru. Bála som sa, že zostanem bez práce a bez peňazí, zmätená, v bruchu a v hlave som mala veľa strachov. Nevedela som, ako to zvládnem a čo budem robiť.“

Školné na jedno dieťa sa v elitnom zariadení pohybuje od 11- do 14-tisíc eur ročne. Pri dvoch dcérach by sa takáto suma utiahnuť jednoducho nedala.

Dcéry Bibiany Ondrejkovej túto školu v minulosti navštevovali. 21 fotografií v galérii Dcéry Bibiany Ondrejkovej túto školu v minulosti navštevovali. Zdroj: Profimedia

Z prominentnej školy odišli v roku 2016 aj deti Patrície Vittekovej (39). Bolo to v období, keď si manželka Róberta Vitteka (37) najala pre seba a dcéry Sofiu Zaru (13) a Cynthiu Laru (12) 24-hodinovú ochranku. Dôvodom boli obavy o život, keďže sa jej rodine niekto údajne vyhrážal fyzickou likvidáciou.

Súkromné vzdelávacie zariadenie sa už na prvý pohľad odlišuje od štátnych inštitúcií. 21 fotografií v galérii Súkromné vzdelávacie zariadenie sa už na prvý pohľad odlišuje od štátnych inštitúcií. Zdroj: Wikipedia

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×