Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?

08.10.2019 (39/2019) Časy, keď deti slovenských prominentov študovali za hranicami Slovenska už od útleho detstva, sú preč. Kvalitné vzdelanie pre svoje ratolesti nachádzajú doma a často za nemalé peniaze.
Tisíce eur na deti! Aké školy navštevujú deti prominentov a koľko stoja?
21 fotografií v galérii
Andy Kraus s deťmi.
Autor fotografie: Profimedia

Najdrahšia súkromná škola na Slovensku sídli v bratislavskej Dúbravke. Svo­jim študentom ponúka prémiové vzdelanie podľa britských štandardov, individuálny prístup, no zároveň je opradená množstvom predsudkov. Deti, ktoré túto inštitúciu navštevujú, sú často označované za mafiánskych potomkov.

Negatívnu reklamu jej spôsobila najmä verejne dostupná informácia o výške školného: na jeden školský rok sa v závislosti od navštevovaného ročníka pohybuje v rozpätí od 15-tisíc eur v prvej triede až po 21-tisíc eur v záverečnom, maturitnom ročníku. Ide teda o sumu, ktorú si rozhodne nemôže dovoliť každý.

Do vzdelania svojich detí investoval napríklad podnikateľ Ivan Kmotrík (60), ktorý má s bývalou manželkou a známou jojkárskou moderátorkou Adrianou (49) syna Tomáša (19) a dcéru Lindu (18). Tomáš už štúdium v elitnej škole ukončil, Linda je aktuálne v poslednom ročníku.

Adrianine deti vďaka škole perfektne ovládajú angličtinu. 21 fotografií v galérii Adrianine deti vďaka škole perfektne ovládajú angličtinu. Zdroj: Emil Vaško

Tohtoročnou absolventkou medzinárodnej bilingválnej školy je aj dcéra milionára Júliusa Rezeša (49) a bývalej miss Lindy Antal Rezešovej (39) Victoria (19). Zatiaľ čo otec žije na východe s druhou manželkou Evou Rezešovou Džodlovou, Linda s dcérou sa udomácnili v hlavnom meste na opačnom konci republiky.

Ako Kmotríkovci, tak aj Rezešovci chceli deťom dopriať to najlepšie. Elitná škola sa od bežných vzdelávacích inštitúcií líši nielen prístupom pedagogického zboru k svojim zverencom, ale aj technickým zariadením jednotlivých učební a spoločných priestorov.

Študentom na každom kroku ponúka notebooky, iPady, stolové počítače. Samozrejmosťou sú interaktívne tabule, 3D tlačiareň a ďalšie technické vybavenie.

V najdrahšej škole na Slovensku si nemôže odvoliť študovať každý. Šikovným študentom však škola poskytuje štipendium. 21 fotografií v galérii V najdrahšej škole na Slovensku si nemôže odvoliť študovať každý. Šikovným študentom však škola poskytuje štipendium. Zdroj: Wikipedia

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×