Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chorú Albu rodičia po narodení opustili, odmietlo ju 22 rodín. Skutok tohto Taliana dojal celý svet!

06.10.2019 (40/2019) Luca Trapanese, rodák z Neapolu, presvedčil celý svet, že keď sa chce, všetko sa dá. Aj napriek predsudkom a mnohým komplikáciám sa tento 42-ročný Talian stal šťastným otcom dievčatka, ktoré odmietlo už 20 rodín.
Chorú Albu rodičia po narodení opustili, odmietlo ju 22 rodín. Skutok tohto Taliana dojal celý svet!
5 fotografií v galérii
Spoločné snímky s malou Albou Luca uverejňuje aj na sociálnych sieťach.Spoločné snímky...
Autor fotografie: Facebook

Mladý Talian, ktorého dnes už pozná celý svet, dáva slovu rodina úplne iný význam. 42-ročný Luca Trapanese, ktorého životným cieľom bolo stať sa otcom, sa konečne môže pýšiť krásnou dcérkou.

Aj napriek tomu, že Luca celý život bojuje s predsudkami najmä pre svoju sexuálnu orientáciu, chce búrať stereotypy o tradičnej rodine a otcovstve. Rozhodol sa adoptovať si dieťa, ktoré chce vychovávať sám a splniť si tak svoj celoživotný sen o otcovstve.

Tak ako vo všetkých krajinách sveta, aj v Taliansku sú pri adop­ciách uprednostňované „kompletné“ a tradičné rodiny pred osamelými rodičmi a homosexuálmi. Aj napriek veľkému množstvu prekážok, ktoré Lucovi cestu k vysnívanej adopcii skomplikovali, sa mladý Talian nevzdal a nekonečné čakanie sa mu vyplatilo.

Už v roku 2017 si Luca odniesol domov vtedy len 13-dňové dievčatko Albu, ktoré za necelé dva týždne života doslova putovalo z jednej rodiny do druhej. Malú Albu opustila nielen jej biologická matka, ale adoptovať si ju odmietlo až 20 rodín.

Po dvadsiatich odmietnutiach Alba konečne našla pravú rodinu. 5 fotografií v galérii Po dvadsiatich odmietnutiach Alba konečne našla pravú rodinu. Zdroj: Facebook

Hlavným dôvodom bol jednoznačne Albin zdravotný stav, ktorý si vyžadoval špeciálnu opateru a starostlivosť. Malé dievčatko totiž trpí Downovým syndrómom, ktorý je v oblasti medicíny známy ako trizómia 21. chromozómu.

Luca sa však rozhodol bojovať s týmto syndrómom a dopriať malej Albe plnohodnotný život. Luca Trapanese (42) svoj životný príbeh spísal aj do vlastnej knihy s názvom Nata per te z roku 2018.

Po tom, čo sa Lucovi rozpadol 11-ročný vzťah, bol odhodlaný vychovávať dieťa so zdravotným postihnutím, aj keby mal zostať navždy slobodným otcom. Luca totiž už od svojich 14 rokov dobrovoľne vypomáhal v opatrovateľských zariadeniach a starostlivosť o zdravotne postihnutých ľudí bola jeho dennou rutinou.

Tento prípad sa stal výnimočným a Lucova životná cesta sa stala inšpiráciou pre nejedného mladého človeka. Mladý Luca, ktorý sa po celý život stretával len s problémami, konečne našiel svoje životné šťastie – dnes už trojročné dievčatko Albu.

Malá Alba si naplno užíva čas strávený so svojím otcom. 5 fotografií v galérii Malá Alba si naplno užíva čas strávený so svojím otcom. Zdroj: Facebook

 

 

 

Zasmejte sa s nami!
Husací perkelt
Zasmejte sa s nami!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×