Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Herečka Kristína Svarinská o nahote: Ako sa vyrovnáva so šteklivými scénami?

06.10.2019 (39/2019) Herečka Kristína Svarinská (30) nejde z projektu do projektu a rozhodne nemá ambície byť každý deň na televíznej obrazovke. „Zastávam názor, že život, ktorý mám v tomto tele a v tomto priestore, môžem prežiť len raz. Tak si ho chcem užiť.“
Herečka Kristína Svarinská o nahote: Ako sa vyrovnáva so šteklivými scénami?
10 fotografií v galérii
Kristína Svarinská
Autor fotografie: TV Markíza

Ako sa vám nakrúcala druhá séria? Zrejme bolo jednoduchšie nasadnúť na vlak, ktorý vám bol známy.

Nakrúcanie druhej série prišlo po roku. Musím priznať, že bolo náročnejšie zabehnúť sa. Výhodou bolo, že sme sa ako kolektív poznali, mali sme jasnú predstavu o tom, kam chceme naše herecké postavy smerovať. Z tejto stránky to určite bolo jednoduchšie.

Pracovné podmienky neboli vždy najľahšie. Človek totiž trávi veľa času zavretý v ateliéroch, kde je raz teplo, raz zima. Občas je to vyčerpávajúce, môžu sa dostaviť choroby… Všeobecne to však hodnotím veľmi pozitívne. Myslím, že všetci sme boli radi, že sme sa na pri tejto práci opäť stretli.

V čom bolo pre vás nakrúcanie náročné?

Nakrúcali sme aj počas veľkých horúčav v štúdiách, kde bola, prirodzene, pustená klimatizácia. Ja som „antiklimatizačný“ človek, takže kade chodím, tade tú klímu vypínam. Za toto ma ľudia nemajú radi. (Smiech.)

Ak sa aj vyskytnú náročnejšie podmienky na prácu, vždy to kompenzujem spôsobom života a starostlivosťou o seba. Zdravo sa stravujem, snažím sa jesť veľa vitamínov, veľa spať, meditovať, cvičiť jogu. Celkovo si myslím, že pre svoje zdravie robím všetko, čo sa dá, aby som sa udržala pokope.

Film Lóve z roku 2011 je stále Kristíninou srdcovkou. 10 fotografií v galérii Film Lóve z roku 2011 je stále Kristíninou srdcovkou. Zdroj: Instagram

Hovoríte, že sa zdravo stravujete. Čo nesmie chýbať na vašom tanieri a čomu sa, naopak, vyhýbate?

Každý človek by mal počúvať svoje telo. Za tie roky som zistila, že mi viac vyhovuje bezlepková a nemliečna strava, ale závisí to od môjho momentálneho nastavenia, od ročného obdobia. Mäso veľmi nejedávam, no keď naň dostanem chuť, tak si ho doprajem.

Jem najmä veľa zeleniny, ale nechcem nikomu dávať tipy, lebo čo funguje mne, nemusí fungovať niekomu inému. Pre mňa je dôležité dobre sa cítiť a dodať telu, čo potrebuje. Potom je všetko v poriadku.

Spomenuli ste, že meditujete. Poznám ľudí, ktorí majú na meditovanie dokonca vyhradenú samostatnú miestnosť. Máte ju aj vy?

Mám svoje obľúbené miesto v byte na jogamatke, ale nie je to oddelená miestnosť. Tu cvičím jogu alebo si zatiahnem žalúzie, zapálim si sviečky, pustím hudbu a „chillujem“.

Ako dlho vydržíte v stave bez myšlienok?

Do stavu bez myšlienok som sa zatiaľ úplne nedostala. Podľa mňa je to celoživotná práca, lebo zavrieť oči a nemyslieť, nepúšťať do vesmíru nič iné len pokoj, je náročné. Podľa mňa sa to asi ani celkom nedá, a ak áno, tak je to práca nie na niekoľko rokov, ale rovno na niekoľko životov.

Kedy ste sa začali venovať joge a meditácii?

Spája sa mi to s obdobím približne pred piatimi rokmi, keď som sa potrebovala stíšiť. Vtedy som sa aj začala venovať joge, s ktorou som veľmi dlho predtým nechcela mať nič spoločné. Dovtedy som vo svojom živote vyhľadávala skôr dynamiku a joga mi pripadala málo dynamická.

Teraz som na tom tak, že si dokážem nájsť čas sama pre seba, vstanem ráno skôr a zacvičím si. Nie sú to však žiadne náročné zostavy. Niekedy stačí aj 20 minút, keď len sedím a dýcham. Myslím si, že je dôležité, aby si človek dokázal sám pre seba nájsť možno len obyčajných päť minút na to, aby sa zastavil a slobodne sa nadýchol.

Zároveň musím upozorniť, že joga nie je vôbec jednoduchá. V živote som nemala takú svalovú horúčku ako pri nej. (Smiech.) Hovorí sa, že joga sa začína po tom, ako vyjdete s jogamatkou pod pazuchou z jogovej miestnosti, že sa začína dňom, minútou, sekundou, keď sa zobudíte, pokračuje celý deň až do momentu, keď si opäť ľahnete do postele, a aj v spánku môžete robiť jogu.

Vôbec to nie je o cvičení, o tom, že sa postavíte na hlavu alebo si dáte nohu za ucho. Pochopila som, že toto nie sú moje ciele. Na hlavu sa nepostavím, lebo som fyzicky limitovaná v niektorých polohách. Možno by som takú úroveň dosiahla, ak by som denne cvičila 4 hodiny, ale o tomto joga nie je, teda aspoň pre mňa.

Kristína si od herectva dala chvíľu pauzu, neskôr prišla ponuka do seriálu Sestričky. 10 fotografií v galérii Kristína si od herectva dala chvíľu pauzu, neskôr prišla ponuka do seriálu Sestričky. Zdroj: TV Markíza

Začiatkom roka ste absolvovali aj pobyt na Srí Lanke, kde ste cvičili jogu. Vybrali ste sa tam sama. Prečo?

Lebo milujem čas sama so sebou. Veľmi veľa času trávim s ľuďmi a je to moja forma psychohygieny. Zistila som, že nemám problém cestovať sama. Človek stretne nových ľudí a má čas rozmýšľať nad vecami inak než keď je vo dvojici alebo s partiou.

V minulosti ste súbežne pracovali aj na niekoľkých projektoch naraz. Teraz to poviem nadnesene, ale v poslednom období mám pocit, že sa snažíte samu seba divákom „dávkovať“.

Pred seriálom Sestričky som mala dlhšie obdobie voľna. Dospela som do štádia, keď si dokážem povedať, že už nemusím robiť všetko. Môj čas je pre mňa veľmi, veľmi dôležitý. Okrem toho človek sa dokáže veľmi rýchlo dostať do stavu, keď vyhorí. Je úplne jedno, či má 20, 30, 40 rokov. Z toho stavu potom vyplývajú rôzne zdravotné problémy a ťažkosti.

Zastávam názor, že život, ktorý mám v tomto tele, v tomto priestore, môžem prežiť len raz, tak si ho chcem užiť. To v preklade znamená, že chcem robiť to, čo ma baví, do takej miery, ktorá je pre mňa vyhovujúca, a s ľuďmi, s ktorými ma to baví. Samozrejme, ak ma to napĺňa, nemám problém pracovať od rána do rána niekoľko mesiacov v kuse. Ale chce to balans. Ako vo všetkom.

V prvej polovici tohto roka sa na plátna kín dostal film Teroristka, v ktorom ste si zahrali po boku legendárnej Ivy Janžurovej. V médiách ste viackrát spomenuli, že sa vám tým splnil sen. V čom vám bola táto herečka inšpiráciou?

Pani Iva je sen zo všetkých stránok. Je absolútna profesionálka, plná energie, vždy pripravená na všetko. Od skorých ranných hodín bola na pľaci a po nakrúcaní sadala do auta, aby šla odohrať predstavenie do iných miest. Nikdy som ju nepočula sťažovať sa. Okrem toho bola nesmierne milá a zaujímala sa o ľudí naokolo. Cítila som sa popri nej ako rovnocenný partner. Bolo to fantastické a som vďačná za túto príležitosť.

A máte ešte nejaký nesplnený herecký sen?

Mám veľa profesijných snov a verím, že raz sa k nim dostanem. Naposledy som niekde povedala, že by som si rada zahrala nejakú boxerku alebo MMA bojovníčku, tak uvidíme. (Úsmev.)

Na jar mal premiéru film Teroristka, v ktorom Kristína hrala po boku legendárnej Ivy Janžurovej. 10 fotografií v galérii Na jar mal premiéru film Teroristka, v ktorom Kristína hrala po boku legendárnej Ivy Janžurovej. Zdroj: Profimedia

 

 

 

Zasmejte sa s nami!
Husací perkelt
Zasmejte sa s nami!


‹ 12 ›
Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×