Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majeský o obvineniach z nevery: Stojím si za svojou rodinou!

04.10.2019 (40/2019) Herec Marek Majeský (47) pocítil nepríjemné taktiky bulváru iba nedávno. Situáciu vnímal obzvlášť citlivo vzhľadom na to, že sa dotýkala jeho najbližších.
Majeský o obvineniach z nevery: Stojím si za svojou rodinou!
1 fotografia v galérii
Marek Majeský v seriáli Milenky.
Autor fotografie: Archív NMH

Napriek tomu, že s manželkou žije usporiadaný rodinný život, toto leto slovenského herca v Karlových Varoch médiá spájali s mladou herečkou Annou Kadeřávkovou. Ako vznikla táto fáma?

„Pôvodne to vzniklo v českom bulvári, neskôr tú tému prebrali a nezmyselne prifarbili aj naše médiá. Nechce sa mi to znovu rozoberať, myslím, že na sociálnych sieťach som pod svojím menom v statusoch uverejnil dostatočne jasný a vyčerpávajúci názor na celé klamstvo. Azda len pre pochopenie poznamenám, že ma najviac nahnevalo, ako sa to dotklo mojich detí a mojej manželky. Preto som sa tomu klamstvu rozhodol postaviť a verejne zareagovať.

K bulvárnym bludom a fámam, ktoré sa týkajú mojej osoby, som v podstate ľahostajný a väčšinou nad tým len mávnem rukou a neriešim to. V tomto prípade sa to však nedalo, pretože sa to týkalo mojich najbližších. V konečnom dôsledku nešlo o reakciu na bulvár, ale o verejné vyznanie pre moju rodinu, že pri nich stojím.

Ďalšia vec je, že aj keď akémukoľvek človeku celú vec vysvetlíte a on uzná, že ide o hlúposť, ktorej v podstate vôbec neverí, aj tak stačí malá podprahová otázka, ktorá mu zostane v hlave: „Ale čo ak na tom predsa len niečo je?“ Ak by ste mi teraz položili absurdnú otázku, či je pravda, čo sa hovorí, že mám vraj na pravej nohe šesť prstov a na ľavej zase štyri, a následne ju zverejnili, už by vôbec nebola podstatná moja odpoveď, hoci by som to so smiechom vyvracal. U ľudí by ste tým zasiali semienko pochybností a začali by sa pýtať: „Ale aj tak, prečo sa ho na to pýtala?“

Paradoxne som pred vyše rokom opisoval v jednom denníku modelovú situáciu, ktorá sa teraz vo Varoch v prenesenom význame stala aj mne. Stál by som na zastávke a prišla by ku mne krásna slečna. Opýtala by sa, koľko je hodín. Ja by som sa pozrel na hodinky, odpovedal jej a ona by odišla. Tým by sa to skončilo, no na druhý deň by vyšli v novinách fotky tejto situácie s titulkom o tom, že som si s nejakou mladou dievčinou dohadoval rande. A už by sa to začalo.

Ako to vyriešiť? Mal by som to komentovať? Vysvetľovať? Dokazovať svoju nevinu? Všetci by automaticky povedali, že trafená hus zagágala alebo bez vetra sa ani lístok nepohne... Stačí podsunúť človeku do hlavy naoko nenápadnú myšlienku a narastie do obludných rozmerov.“

Vďaka čomu rodina nepríjemnú situáciu prekonala?

 

 

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×