Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rodák z Košíc dobyl Ameriku: Spovedal Jennifer Lopez aj Kylie Jenner!

01.10.2019 (38/2019) Dávid Dobrík (23) sa v priebehu posledných štyroch rokov stal jednou z najúspešnejších osobností na internete. Na konte má viacero ocenení a jeho cieľom je vlastná tolkšou.
Rodák z Košíc dobyl Ameriku: Spovedal Jennifer Lopez aj Kylie Jenner!
5 fotografií v galérii
V polovici augusta moderoval šou The Teen Choice Awards s herečkou Lucy Halovou. Zároveň...
Autor fotografie: Profimedia

Časy, keď svetom hýbala televízia, sú, zdá sa, nenávratne preč. Dnešnú mládež priťahuje prostredie internetu a sociálnych sietí, ktorému prepadol aj rodák z Košíc Dávid Dobrík. Takmer so štrnástimi miliónmi odberateľov svojho kanála na YouTube patrí k najpopulárnejším vlogerom na planéte.

Tieto slová nie sú preexponovaný výmysel. Ide o informácie z amerického magazínu Forbes, ktorý Dávidovu kariéru mapoval.

Mladík sa narodil na Slovensku, no keď mal šesť rokov, s rodičmi emigroval do USA. Po­dľa vlastných slov sa stal „americkým dieťaťom“, ktoré za úspech môže ďakovať len sebe.

„Vždy som vedel, že raz budem chcieť na niečom tvrdo pracovať. Teraz už mám na čom,“ uviedol pre médiá a narážal tým práve na platformu YouTube.

Po skončení strednej školy totiž od rodičov dostal ultimátum: buď pôjde študovať na vysokú, alebo začne zarábať a starať sa o seba. Rozhodol sa opustiť predmestie Chicaga a presťahovať sa spolu s ďalšími tromi priateľmi do Los Angeles.

Začiatky kariéry však nemal jednoduché. Zarábal si prevádzkovaním účtov na Vine (mobilná aplikácia, ktorú vlastní Twitter, umožňujúca nahrávať videá a upravovať ich, pozn. red.), spravovaním rôznych športových účtov, nahrávaním krátkych športových klipov.

Momentálne je z neho najúspešnejší youtuber na planéte. 5 fotografií v galérii Momentálne je z neho najúspešnejší youtuber na planéte. Zdroj: Profimedia

Aplikácia Vine začala upadať, preto Dávid rovnako ako zvyšok používateľov prešiel na YouTube. V tom čase stretol dnes už ďalšiu významnú youtuberku a zároveň bývalú priateľku Lizu Koshyovú.

„Robila vlastný vlog, čo sa mi páčilo. Používala malú kameru a celý deň mohla nahrávať. Bolo to super. Podľa toho, čo som u nej videl, som sa rozhodol natočiť svoj prvý vlog. Myslím, že to zafungovalo aj preto, že som sa nesnažil, aby to fungovalo. Robil som to pre vlastné potešenie,“ zaspomínal si na začiatky.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×