Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Susedov syn sa každé prázdniny iba túla po dedine, vidím, že je problém v rodine. Ako mu mám pomôcť?

23.09.2019 (33/2019) Okolo nás je mnoho sociálnej nespravodlivosti. Nielen v Afrike, ale aj vedľa u susedov.
Susedov syn sa každé prázdniny iba túla po dedine, vidím, že je problém v rodine. Ako mu mám pomôcť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Začali sa prázdniny a všimla som si, že susedov 12-ročný syn sa celé dni túla po dedine. Ide o rodinu, kde rodičia nemajú vzdelanie ani nepracujú. Na jednej strane mu chcem pomôcť, ale bojím sa reakcie jeho rodiny a toho, že sa ho reálne už nezbavím a bude si vyžadovať viac. Mám veľkú dilemu...

Mária

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

To teda máte. Asi to poznáme všetci. Prizerať sa tomu a nič nerobiť je veľmi ťažké. Asi by to chcelo poriadne sa zamyslieť nad tým, čo pre tú rodinu naozaj môžete urobiť. Zrejme vy sama nemôžete byť jeho kamarátkou a ani ho priamo nejako materiálne podporovať by nebolo rozumné. Jeho odstrkovanie vrstovníkmi môžete vyriešiť len tak, že by ste pracovali so svojimi deťmi, ktoré by si s ním mohli vytvoriť kontakt.

Trochu som nerozumel tomu, čo ste napísali, že už to tak bolo, že si vyžadovali viac a viac. Znamená to, že ste to už zažili? Už ste sa angažovali v pomoci ich rodine? A nedopadlo to dobre? Mali by ste si položiť otázku, čo vás k tomu vedie.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×