Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bývam s mamou a 42-ročným bratom v jednej domácnosti, keď nepije, hrá sa na počítači. Je to normálne?

20.09.2019 (32/2019) Mamy v podobnej situácii nebývajú úplne objektívne.
Bývam s mamou a 42-ročným bratom v jednej domácnosti, keď nepije, hrá sa na počítači. Je to normálne?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Bývam s mamou a bratom v jednom byte. Často som na cestách. Keď však prídem domov, 42-ročný brat sa stále len fláka. Buď pije a užíva tabletky, alebo celé dni hrá hry na počítači a mama s tým nič nerobí. Brat dostane 60 eur od štátu a tie peniaze idú na jeho cigarety a potreby. Už sa na to nemôžem dívať. Trvá to roky. Brat na liečenie nechce ísť, ani s tým nič nerobí a matka mu to trpí. Že nech radšej hrá hry na počítači, niekedy aj 8 až 9 hodín denne, ako by mal piť. Ako to vidíte vy ako odborník?

Zlata

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Vnímam za vašou otázkou snahu pomôcť bratovi a aj celej domácej situácii. Ak mama a brat nerobia s touto situáciou nič a nemajú záujem z tohto kruhu vystúpiť, pre vás bude veľmi ťažké niečo s tým spraviť. Mamy v podobnej situácii nebývajú úplne objektívne, takže presviedčať ju o zmene stratégie bude tiež náročná cesta.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×