Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Po zasiahnutí bleskom si nepamätá nič iné len to, že JU zbadal. Prišla mu pomôcť?

19.09.2019 (34/2019) Búrka besnela a zasiahol ma blesk. V tom okamihu som videl zvláštny obraz a prežil som.
Po zasiahnutí bleskom si nepamätá nič iné len to, že JU zbadal. Prišla mu pomôcť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Rozhodol som sa aspoň dva týždne z prázdnin stráviť u strýka na salaši. Súhlasil a vopred ma upozornil, že sa nevyspím a budem veľa pracovať. Neodradilo ma to. Bol som rozhodnutý vyskúšať si život na salaši. Študoval som veterinárstvo a veril som, že pobyt medzi zvieratami mi dá veľa. Vzal som so sebou aj Rona, trojmesačné šteňa čuvača, ktoré mi daroval kamarát. Aspoň sa mu budem môcť trochu venovať a zažije aj iné než mestské podmienky.

Prišiel som na salaš a strýko ma veru nešetril. Všetko mi rýchlo vysvetlil a musel som pracovať. Netušil som, že s ovcami je tak veľa roboty. Pomáhal som pri dojení, spracúvaní mlieka, no najčastejšie som so stádom chodil na pašu.

Ubiehal druhý týždeň dobrovoľnej praxe a ovce sa pásli na holi. Od rána bolo akosi dusno. Napoludnie sa už po oblohe valili ťažké mraky. Ovce zrejme cítili búrku a dávali hlavy dohromady. Začalo hrmieť a ja som ich rýchlo zháňal do košiara. Psy mi pomáhali. Stihol som to a strýko ma uznanlivo buchol po pleci. Sadli sme si v kolibe, popíjali sme čerstvú žinčicu a čakali, kedy sa to začne. A začalo sa.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×