Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Desaťročia ju ovplyvňovali bohaté ložiská železnej rudy. Dedina zovretá Volovskými vrchmi a masívom Čiernej hory

11.09.2019 (35/2019) Dnešnú jubilejnú stú kapitolu tohto seriálu, pre ktorý reportéri Života cestujú naprieč slovenskou krajinou už dva roky, sme napísali v dedine pevne zovretej zelenými hradbami Volovských vrchov a masívom Čiernej hory. Vitajte v doline Kojšovského potoka, v spišskej obci Veľký Folkmar.
Desaťročia ju ovplyvňovali bohaté ložiská železnej rudy. Dedina zovretá Volovskými vrchmi a masívom Čiernej hory
15 fotografií v galérii
Veľky Folkmar je zovretý zelenou hradbou Volovských vrchov a Čiernej hory.
Autor fotografie: Peter Ličák

Anketa:

Stanislava Belušková (50)

Bývam síce v susedných Jaklovciach, ale k Veľkému Folkmaru mám mimoriadne srdečný vzťah, lebo je to rodná dedina mojej mamky. Navyše celých 30 rokov chodievam do dediny do krajčírstva Ivety Jakubišinovej, v šatách ktoré mi šije ona sa cítim najlepšie. Akurát v týchto dňoch oslavujem okrúhle životné jubileum, myslím, že ani v krajšom kraji som sa narodiť nemohla.

Iveta Jakubišinová (47)

Naša dedina je ideálnym miestom pre bývanie, máme postavený dom na kopci, ten výhľad ktorý máme je naozaj na závidenie. Máme s manželom aj prácu, ktorá nás baví a teší, manžel je výpravcom na železničnej stanici v Mníšku nad Hnilcom, ja mám v našej dedine krajčírstvo, práce mám chválabohu neúrekom, chodia ku mne ženy zo širokého okolia, niektoré dokonca až z Košíc.

Ľubomír Pavúk (57)

Ja som rodákom z Gelnice, ale už roky žijem vo Veľkom Folkmari. Pracoval som v Mladej Boleslavi aj v Liberci, ale vždy som sa rád vracal do našej dediny. Ak mi tu niečo chýba, tak je to knižnica, ale zišlo by sa nám aj kino. Možno, že raz sa dočkáme.

Dominantou obce je Kostol sv. Michala archanjela postavený v roku 1927. 15 fotografií v galérii Dominantou obce je Kostol sv. Michala archanjela postavený v roku 1927. Zdroj: Peter Ličák

 

 

Diétna torta
Zasmejte sa s nami!
Unikátne priateľstvo človeka s dravcom: Poznajú sa celý život!


‹ 123 ›
Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×