Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevieme ignorovať zápach z úst a spoteného tela nového kolegu. Ako mu to máme naznačiť?

11.09.2019 (31/2019) S náznakmi je vždy problém. Buď sú zašifrované obranami vysielača a sú nezrozumiteľné, alebo sú potlačené masívnymi obranami prijímateľa a tiež sú nezrozumiteľné.
Nevieme ignorovať zápach z úst a spoteného tela nového kolegu. Ako mu to máme naznačiť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Pred časom prišiel do nášho kolektívu kolega. Je strašne slizký, všade bol, všetko videl, všetko vie najlepšie. Pred takýmto správaním by sme ešte ako kolektív vedeli zatvoriť oči a nevšímať si to, ale čo sa nedá ignorovať, je strašný prenikavý zápach z jeho úst a zo spoteného tela. Vetráme stále, používame osviežovače vzduchu a nič nepomáha. Ako mu to oznámiť, aby to pochopil a začal s tým niečo robiť?

Milka

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Keď to čítam, Milka, raz neviem, či sa mám vcítiť do vás, trpiacich kolegov, alebo do vašej nezapadajúcej osiny v zadku. Neviem, kto je na tom horšie a kto lepšie. Zdá sa, že sa majú zle obe strany.

Chápem, byť korektný, nezraňovať, byť citlivý a empatický, o to sa snažím aj ja. Vyžaduje si to predsa naša progresívna európska civilizovanosť a slušnosť. Na druhej strane sa nám vytráca otvorenosť, priamosť, sociálna odvaha a zamieňame ju za sarkazmus, iróniu a arogantnosť. Myslím, Milka, že s náznakmi je vždy problém. Buď sú zašifrované obranami vysielača a sú nezrozumiteľné, alebo sú potlačené masívnymi obranami prijímateľa a tiež sú nezrozumiteľné.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×