Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chrámy, luxusné obchody, fantastické jedlo, alegorické sprievody. Soul žije vo dne aj v noci

08.09.2019 (35/2019) Jeden národ, jedna hranica, dva svety. V tom šťastnejšom si užívajú technické výdobytky, ekonomický blahobyt a cez ostnatý drôt nazerajú do diktátorského impéria. Aj z tohto pohľadu ponúka Južná Kórea mimoriadne pestrú zmes zážitkov.
Chrámy, luxusné obchody, fantastické jedlo, alegorické sprievody. Soul žije vo dne aj v noci
18 fotografií v galérii
Panoráma mesta v pohorí Inwangsan.
Autor fotografie: Shutterstock

Už samotný príchod do tejto krajiny sa nesie takpovediac vo veľkom štýle. Po únavnom nočnom lete pristávam na medzinárodnom letisku v Inčchone, ležiacom necelých päťdesiat kilometrov západne od Soulu.

Preslávilo sa tým, že ho už od roku 2005 každoročne vyhlasujú za najlepšie na svete. Má svoje vlastné klzisko, kasíno, múzeum, kryté záhrady, kúpele, spálne či dokonca golfové ihrisko.

S kórejskou metropolou ho spája letiskový expres – moderné vlakové spojenie, ktoré vás za 45 minút dopraví priamo do centra Soulu. Druhou voľbou je o niečo pomalší spoj s niekoľkými zastávkami, cesta trvá niečo vyše hodiny.

Vystupujem v cieľovej zastávke hneď vedľa „svojho“ hotela, kde ma však schladí aj odvrátená tvár miestnej pedantnosti. Recepčná ma totiž arogantne vyháňa s odôvodnením, že ubytovať sa môžem až o 40 minút.

Podobnému problému čelia aj traja Rusi. Tých jej správanie nahnevalo natoľko, že sa rozhodli ubytovať inde. Ja si krátim čakanie s chladnou hlavou Angličana jedným čapovaným pivom a pred krátkym oddychom v hotelovej izbe plánujem denný harmonogram.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×