Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na cestách má lepšiu náladu, lepšie spí a je šťastnejšia. Marta Rajková sa na svet najradšej pozerá z lietadla

08.09.2019 (35/2019) Musela skúsiť tmu, aby videla. Na svet sa najradšej pozerá cez okno lietadla, ale aj z bicykla. Marta Rajková (32) sa o svoje videnie delí na cestovateľskom blogu.
Na cestách má lepšiu náladu, lepšie spí a je šťastnejšia. Marta Rajková sa na svet najradšej pozerá z lietadla
13 fotografií v galérii
Cez leto objavuje Podunajsko.
Autor fotografie: Archív M.R.

Objavuje vlastný región

Marta indickú „smrť“ prežila. Najkrajší zážitok však nedokáže jednoznačne určiť. Pekných má veľa.

„V Himalájach je pohľad zhora z nadmorskej výšky nad 6 000 metrov ťažko opísateľný. Jednoducho perfektný. Je to, akoby bol človek v nebi. Zážitkov s ľuďmi by bolo nekonečno. Ťažko vybrať jeden. Hlavne preto, lebo sú to často drobnosti – úsmevy, príjemné rozhovory, malé pomoci. Krásne každodenné maličkosti.

Mám však aj pár dlhoročných priateľstiev z ciest. Nedávno mi z ničoho nič zavolal mních z Nepálu, že ma videl rozprávať v jednej našej televízii. Nič mi nerozumel, ale skonštatoval, že je rád, že hovorím o ich krajine a že som bola pekná. Oblečený som totiž mala nepálsky odev nazývaný kurta. To bolo veľmi milé.“

Cestovateľku z Komárna tešia stretnutia v budhistických kláštoroch. Stále však pre ňu platí: čím menej ľudí, tým lepšie.

„Najradšej mám cesty mimo civilizácie, spojené s fyzicky náročnejším pohybom trebárs vysoko v horách či v sedle koňa. Na január chystám cestu do Ladaku na túru po zamrznutej rieke, ktorá je jediná prístupová cesta k niekoľkým odľahlým dedinám tamojších Tibeťanov.“

Na Hodvábnej ceste s partnerom videli nepálsky sviatok Holi. 13 fotografií v galérii Na Hodvábnej ceste s partnerom videli nepálsky sviatok Holi. Zdroj: Archív M.R.

Lenže Marta v poslednom čase objavuje aj svoj vlastný región, Podunajsko, ktorý má na dosah.

„Bála som sa, či to ľudia prijmú, že zrazu budem blogovať o Slovensku. Či to vôbec bude pre nich zaujímavé. Ide to super aj vďaka ľuďom, ktorí sa tešia, že sa píše a informuje o ich regióne. V živote som nemala toľko zdieľaní ako pri videu z komárňanskej pevnosti. Bola som prekvapená.

Už sa teším na ďalšie zážitky z oblasti medzi Komárnom a Štúrovom. Som prekvapená, že sama o nej viem málo. Človek si hovorí, že má čas alebo že tu predsa nič nie je, ale to nie je pravda,“ uzatvára.

 

 

 

Diétna torta
Zasmejte sa s nami!
Unikátne priateľstvo človeka s dravcom: Poznajú sa celý život!


‹ 1234 ›
Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×