Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kvôli nej podplácal i kráľ a na svadbe Kataríny Mediciovej mala väčší úspech než nevesta

07.09.2019 (35/2019) Po tejto sladkej pochúťke siahame najčastejšie v horúcich dňoch. Najmä leto si bez zmrzliny nedokážeme predstaviť.
Kvôli nej podplácal i kráľ a na svadbe Kataríny Mediciovej mala väčší úspech než nevesta
12 fotografií v galérii
V roku 1904 cukrár Ernest A. Hamwi zbadal, že jeho sused zmrzlinár už nemá mištičky...
Autor fotografie: Shutterstock

Ach, tie chute!

U nás sa zmrzlina objavila v 18. storočí a vyrábali ju v šľachtických domácnostiach. Pripravovala sa zo smotany, do ktorej sa pridali žĺtky vyšľahané s cukrom. Dochucovali ju vanilkou, orechmi alebo ovocím. Pre širokú verejnosť sa stala pochúťkou až v 20. storočí.

Pokiaľ ide o súčasnosť, prvenstvo v príprave, predaji a konzumácii patrí stále Talianom. V 50. a 60. rokoch minulého storočia sa síce na krátky čas dostala aj v Taliansku do popredia zmrzlina vyrábaná priemyselne, no na čele sa dlho neudržala. Prednosť dostala domáca s receptúrou, ktorú uznáva celý svet.

K najobľúbenejším príchutiam patrí čokoládová, vanilková a jahodová. 12 fotografií v galérii K najobľúbenejším príchutiam patrí čokoládová, vanilková a jahodová. Zdroj: Shutterstock

Pravá talianska zmrzlina je hutnejšia, má menej tuku, cukru a nie je taká našľahaná ako priemyselné alebo americké zmrzliny. Vyrába sa zo smotany a z čerstvého ovocia. Nie je v nej žiaden rastlinný tuk, voda ani umelé prísady. Poznať to aj na farbe, ktorá nie je žiarivo les­klá. Výraznú farbu totiž spôsobujú umelé prísady.

K najobľúbenejším príchutiam patrí čokoládová, jahodová, karamelová, oriešková, jahodová alebo vanilková. Vo svete však existujú aj exotické príchute a ktovie, či sa nájdu odvážlivci a ochutnajú napríklad zmrzlinu s prosciuttom, mrkvou, so špenátom či s feniklom.

V Japonsku zasa dostať zmrzlinu s chuťou ustríc, chobotníc, surových rýb alebo surového konského mäsa. Svetový zmrzlinársky trend je naberať zmrzlinu špachtľou a nie naberačkou. Vtedy však musí byť zmrzlina tuhšia a naberie sa jej väčšie množstvo.

U Slovákov víťazia kopčeky a z chutí preferuje stredná a staršia generácia čokoládovú, nasleduje vanilková a tretia v poradí je citrónová. Mladí obľubujú punčovú, pistáciovú a karamelovú.

Zmrzlina sa odporúča aj ako liek – najmä pri zápaloch hrdla a ústnej dutiny, pri problémoch s prehĺtaním alebo pri nechutenstve.

12 fotografií v galérii Zdroj: Shutterstock

Zmrzlinové naj

Najviac zmrzliny skonzumujú Američania – ročne až 22 litrov na osobu. Víťazí u nich pekanová. Za nimi nasledujú Novozélanďania a Austrálčania.

V Európe sú na prvom mieste prekvapujúco Dáni a Švédi. Ročne dokážu zjesť priemerne 15 litrov na osobu.

Najmenej ju asi obľubujú v Turecku. Tam vychádza na jedného človeka len liter ročne.

Najväčšiu zmrzlinu vyrobili Kanaďania v roku 1988. Vážila vyše 24 ton.

Aby sme „zdolali“ priemerný kopček zmrzliny, treba ho obliznúť asi 50-krát.

 

 

Diétna torta
Zasmejte sa s nami!
Unikátne priateľstvo človeka s dravcom: Poznajú sa celý život!


‹ 1234 ›
Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×