Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kvôli nej podplácal i kráľ a na svadbe Kataríny Mediciovej mala väčší úspech než nevesta

07.09.2019 (35/2019) Po tejto sladkej pochúťke siahame najčastejšie v horúcich dňoch. Najmä leto si bez zmrzliny nedokážeme predstaviť.
Kvôli nej podplácal i kráľ a na svadbe Kataríny Mediciovej mala väčší úspech než nevesta
12 fotografií v galérii
V roku 1904 cukrár Ernest A. Hamwi zbadal, že jeho sused zmrzlinár už nemá mištičky...
Autor fotografie: Shutterstock

Pomohli náhody

Koncom 19. a na začiatku 20. storočia už zmrzlina bola v povedomí ľudí, na svete bol aj prístroj na jej výrobu, no stále sa nevyrábala vo veľkom. Záujem o ňu bol, len ponuka nepostačovala.

Všetko zmenil Jacob Fussel z Ameriky. Vlastnil mliekareň a spozoroval, že najmä v letných mesiacoch mu smotana nejde na odbyt. Začal z nej vyrábať zmrzlinu a zožal úspech. Až taký, že ako prvý na tomto kontinente premenil svoju malú mliekareň na zmrzlinovú továreň.

O tom, že zmrzlina musela byť naozaj výborná, svedčí aj to, že ju začiatkom 20. storočia podávali imigrantom na uvítanie v Spojených štátoch.

V Spojenom kráľovstve spopularizoval mrazenú lahôdku Thomas Wall, výrobca párkov. Všimol si, že v lete sa jeho chutná údenina veľmi nepredáva. Bez ohľadu na zisk však svojim zamestnancom musel dávať plat, preto rozmýšľal, akú prácu by pre nich na leto našiel.

Písal sa rok 1922, zmrzlinový boom vrcholil a toho sa chytil aj Thomas Wall. Začal vyrábať balenú zmrzlinu, ktorú jeho zamestnanci predávali z trojkolesových vozíkov s pútavým nápisom „Stop me and buy me“, teda „Zastav ma a kúp si ma“. Najskôr ju ponúkali v uliciach Londýna, neskôr i v ďalších mestách.

V Európe sa chutný ľadový dezert ponúkal najmä v zmrzlinových kaviarňach, neskôr v cukrárňach. 12 fotografií v galérii V Európe sa chutný ľadový dezert ponúkal najmä v zmrzlinových kaviarňach, neskôr v cukrárňach. Zdroj: Shutterstock

Tento spôsob predaja bol taký výnosný, že onedlho sa z výrobcu párkov stal boháč. To už zmrzlina nebola len privilégiom vyšších vrstiev, kúpiť si ju mohol každý, kto na ňu dostal chuť.

V Európe sa chutný ľadový dezert ponúkal najmä v zmrzlinových kaviarňach, neskôr v cukrárňach.

Kornútok, v ktorom si zmrzlinu vychutnávame i dnes, vznikol náhodou. V roku 1904 známy cukrár Ernest A. Hamwi, sýrsky prisťahovalec, zbadal, že jeho sused zmrzlinár už nemá mištičky na túto mrazenú maškrtu.

Pretože Ernest denne piekol a predával torty, dostal spásonosnú myšlienku: práve dopečenú tortovú oblátku nechal vychladiť a potom ju zroloval tak, že jeden koniec uzatvoril, aby udržal zmrzlinu. Kornútok bol nielen praktický, ale aj chutný doplnok lahodnej zmrzliny.

Od nápadu cukrára Hamwiho neprešiel ani rok a opäť zaúradovala náhoda. Tentoraz bol na jej konci nanuk. V roku 1905 sa najmä medzi mladými stali hitom bublinkové nápoje. Neboli práve najlacnejšie, a tak sa vynaliezavý 11-ročný Frank Epperson zo San Francisca rozhodol, že on míňať nebude a vyrobí si vlastný nápoj s bublinkami.

Pripravil si sódu, do nej nasypal limonádový prášok a všetko zamiešal paličkou. Svoj kulinársky pokus v ten večer nedokončil a suroviny nechal vonku na stole. V tú noc však teplota klesla pod nulu, a keď ráno prišiel k svojmu výtvoru a chcel sa napiť, našiel zamrznutú zmes s paličkou uprostred. Spočiatku si nanuk pripravoval len občas a len pre seba.

Trvalo mu 17 rokov, kým sa so svojím objavom pustil do podnikania. Aj to len preto, že nanuky pripravil na hasičský ples a všetkým zachutili. Označenie nanuk pochádza z nemého dokumentárneho filmu Nanook of the North, ktorého názov do češtiny preložili ako Nanuk, člověk primitivní.

Prvú zmrzlinovú kaviareň otvoril v roku 1660 v Paríži podnikavý Sicílčan Francesco Procopio. Ten istý muž vytvoril z ovocia, cukru, medu a ľadu prvú verziu sorbetu – ovocnej zmrzliny bez mlieka a smotany. 12 fotografií v galérii Prvú zmrzlinovú kaviareň otvoril v roku 1660 v Paríži podnikavý Sicílčan Francesco Procopio. Ten istý muž vytvoril z ovocia, cukru, medu a ľadu prvú verziu sorbetu – ovocnej zmrzliny bez mlieka a smotany. Zdroj: Shutterstock

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×