Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kvôli nej podplácal i kráľ a na svadbe Kataríny Mediciovej mala väčší úspech než nevesta

07.09.2019 (35/2019) Po tejto sladkej pochúťke siahame najčastejšie v horúcich dňoch. Najmä leto si bez zmrzliny nedokážeme predstaviť.
Kvôli nej podplácal i kráľ a na svadbe Kataríny Mediciovej mala väčší úspech než nevesta
12 fotografií v galérii
V roku 1904 cukrár Ernest A. Hamwi zbadal, že jeho sused zmrzlinár už nemá mištičky...
Autor fotografie: Shutterstock

Delikatesa kráľov

Pokiaľ ide o Európu, tam informácie o zvláštnych mrazených jedlách priniesol v 13. storočí cestovateľ Marco Polo. So zmrzlinou sa stretol v Ázii. Zachutila mu a podľa jeho opisu sa tento recept snažili napodobniť viacerí kuchárski fajnšmekri. Neboli veľmi úspešní, zmrzlina sa ešte vtedy nestala každodennou pochúťkou.

Všetko sa zmenilo začiatkom 16. storočia: Talian Blasius Villafranca zistil, že keď posype potraviny soľou a obloží ich ľadom, ochladia sa až na bod mrazu. Znamenalo to, že do studeného snehu už netreba dávať žiadne príchute, stačí vytvoriť napríklad ovocný základ a týmto prevratným spôsobom ho ochladiť.

Villafrancov patent privítala najmä šľachta. Vďaka nemu sa podarilo vytvoriť prvý mrazený krém. Ten sa ako novinka podával na svadbe Kataríny Mediciovej a francúzskeho kráľa Henricha II. Svadobným hosťom tak zachutil, že namiesto nachystaných lahôdok dali prednosť mrazenému zázraku, až to vyzeralo ako zmrzlinové hody.

Mrazenej dobrote už v minulosti neodolali deti ani dospelí a je to tak dodnes. 12 fotografií v galérii Mrazenej dobrote už v minulosti neodolali deti ani dospelí a je to tak dodnes. Zdroj: Shutterstock

Aj ďalší francúzsky panovník – Ľudovít XIV., nazývaný Kráľ slnko – veľmi rád a často maškrtil zmrzlinu. Anglický kráľ Karol II. sa pre zmrazenú sladkosť znížil k podplácaniu svojho osobného kuchára. Keď mu jeho vládca kuchyne predložil ako zákusok lahodný studený krém, kráľovi tak zachutil, že ho chcel len pre seba.

Kuchárovi vraj platil každý rok 500 libier navyše, len aby recept nikomu neprezradil a aby len on mohol vychutnávať sladkú delikatesu. Buď sa kuchárovi málil kráľov úplatok, alebo nebol veľmi lojálny, pretože nebol jediný, kto v tom čase zmrzlinu vyrábal.

V Paríži si napríklad v rovnakom období mohli vyvolení pochutiť na studenej lahôdke v prvej zmrzlinovej kaviarni. Otvoril ju v roku 1660 podnikavý Sicílčan Francesco Procopio a pomocou ovocia, cukru, medu a ľadu vytvoril prvú verziu sorbetu – ovocnej zmrzliny bez mlieka a smotany.

Kráľ slnko jeho výrobok tak vychválil, že Procopio sa vyšvihol medzi vyššiu vrstvu a stal sa váženou osobou. Jeho kaviareň s názvom Café Procop bola veľmi populárna, a čo je zaujímavé, dodnes funguje.

Majstrami vo výrobe zmrzliny sa však stali Taliani a toto prvenstvo si udržali podnes. Práve talianski prisťahovalci založili v roku 1870 v Londýne prvú malú továreň na výrobu zmrzliny. Sami ju aj predávali po uliciach a pritom po taliansky kričali „Ecco un pocco!“, čo znamená „Tu je kúsok!“. Preto ich domáci nazývali hokey-pokey men.

Ešte jedna udalosť mala dôležité miesto v dejinách zmrzliny: v polovici 19. storočia sa zrodil prvý zmrzlinovač. Manipulovalo sa s ním ručne a autorstvo sa pripisuje Američanke Nancy Johnsonovej.

Výrobok si dala patentovať, no keďže nemala dosť peňazí, aby ho uviedla na trh, za 200 dolárov ho predala výrobcovi kuchynských spotrebičov. Nebol to pre ňu šťastný obchod, pretože nový majiteľ na stroji zbohatol a Nancy ostali len oči pre plač.

Prvý stroj na výrobu zmrzliny sa objavil v polovici 19. storočia. 12 fotografií v galérii Prvý stroj na výrobu zmrzliny sa objavil v polovici 19. storočia. Zdroj: Shutterstock

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×