Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dvanásťročná dcéra sa ma začala pýtať, ako sa človek stane anorektičkou. Mám dôvod na obavy?

09.09.2019 (31/2019) Nie je to žiadny nový fenomén súvisiaci s dobou.
Dvanásťročná dcéra sa ma začala pýtať, ako sa človek stane anorektičkou. Mám dôvod na obavy?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: iStock

Dcéra má 12 rokov a začala sa ma pýtať také zvláštne veci. Ako sa človek stane anorektičkou, koľko týždňov trvá, kým schudne, či je to nebezpečné a podobne. Ona už odmalička jedáva menej a zle. Teraz, napriek tomu, že je chudučká, začala o sebe tvrdiť, že je tučná. Trochu som sa zľakla.

Maja

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Je to háklivá téma a háklivé obdobie života. Príjem potravy patrí k najzaujímavejším témam, spolu so sexualitou. Prináša mnohé emočné benefity a fenomén nasýtenosti. Ten máme veľmi radi. Točí sa okolo toho polovica kultúry. Trošku preháňam, ale iba trošku.

Je dobré, že ste zbystrili pozornosť, ale buďte opatrná, aby ste sa nezmenili na stíhačku, ktorá svoje dieťa atakuje hneď po tom, ako mu trochu nechutí. Mentálna anorexia sa najčastejšie spája s témami kultúrnych vzorcov, krásy, závislosti a ťažkosťami vo vzťahu dcéra a matka. Môže však súvisieť aj s niečím iným.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×