Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bezsenné horúce letné noci: Ako na náš organizmus vplýva vysoká nočná teplota?

06.09.2019 (35/2019) Počas dňa páli slnko a v noci sa veľmi neochladí. Namiesto spánku sa kúpeme vo vlastnom pote a prevraciame sa zo strany na stranu.
Bezsenné horúce letné noci: Ako na náš organizmus vplýva vysoká nočná teplota?
5 fotografií v galérii
Vetrajte až po zotmení, cez deň majte zastreté a zavreté okná.
Autor fotografie: Shutterstock

Aj tí, ktorí majú radi letné dni, sú menej nadšení z toho, že noc neprinesie zníženie teploty. Letná nespavosť je pre telo nebezpečná, najmä ak je tropických nocí viac za sebou.

Meteorológovia za tropickú noc považujú tú, počas ktorej teplota vzduchu neklesne pod 20 °Celzia. Ak by bola takáto teplota počas dňa, mnohí by to považovali za príjemný, nie príliš horúci letný deň, no v noci je viac ako dvadsať stupňov pre telo, ktoré si potrebuje oddýchnuť, naozaj priveľa.

Ideálna teplota miestnosti, v ktorej spíme, by sa totiž mala pohybovať maximálne do 18 až 20 °Celzia. Ak však nemáme klimatizáciu, ktorá teplotu v miestnosti zníži na požadovanú teplotu, byt sa pod vplyvom dennej horúčavy dokáže premeniť na rozpálenú pec.

Problém vznikne najmä vtedy, keď teplo vpustíme dnu. Počas horúcich dní by preto okná mali byť zatemnené žalúziami a vetrať by sme mali až po zotmení krížom cez byt, treba teda pootvárať okná oproti sebe a snažiť sa urobiť aspoň mierny prievan.

Ideálna teplota miestnosti, v ktorej spíme, by sa totiž mala pohybovať maximálne do 18 až 20 °Celzia. 5 fotografií v galérii Ideálna teplota miestnosti, v ktorej spíme, by sa totiž mala pohybovať maximálne do 18 až 20 °Celzia. Zdroj: Shutterstock

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×