Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zubárka, prednostka, prodekanka: Ak sa pacient nestará ani o implantáty, príde aj o tie, hovorí manželka Igora Timka

03.09.2019 (34/2019) Málokto by tipoval, že štíhla blondína s výrazom dievčatka je zubná lekárka, prodekanka lekárskej fakulty, prednostka kliniky. Manželka speváka populárnej kapely No Name Silvia Timková miluje byť v pohybe a teší sa, že ju práca veľmi baví.
Zubárka, prednostka, prodekanka: Ak sa pacient nestará ani o implantáty, príde aj o tie, hovorí manželka Igora Timka
9 fotografií v galérii
Silvia Timková
Autor fotografie: Archív S.T.

Pôsobíte ako mimoriadne aktívna žena. Okrem dvoch detí máte množstvo pracovných povinností – ste prodekankou na fakulte, prednostkou v nemocnici, máte aj súkromnú prax. Čo z toho všetkého, čím žijete v pracovnej sfére, máte najradšej?

Všetko, mám šťastie, že ma práca baví. Jednotlivé aktivity sa prelínajú a obohacujú moje vnímanie vecí, v ktorých sa pohybujem. Možnosť pôsobiť vo funkcii prodekanky pre zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte UPJŠ prišla v roku 2016 a hoci som vtedy netušila, do čoho idem, povedala som áno.

Mne sa nové začiatky páčia, rovnaký scenár ma stretol aj pri prednostovskom poste. Premýšľam, čo mi život v pracovnej oblasti prinesie do tretice…

Nie je bežné, že manželky populárnych hercov či spevákov majú svoju úspešnú kariéru. Vám sa to s Igorom darí úspešne. Aký máte na to recept? Máte rozvrh, ako si podeliť povinnosti?

Žijeme dosť intenzívne, to priznávam. Môj otec mi mnohokrát hovoril, že človek sám dosiahne oveľa menej, ako keď je súčasťou dobre nastaveného tímu. Túto teóriu praktizujeme aj v rodine, aj v práci.

Kedy si nájdete čas na vzdelávanie, kongresy? Mnohí si myslia, že ste čarodejník s časom…

Každý deň mi nabieha rovnaký počet minút ako ostatným. Musela som sa však naučiť odfiltrovať podstatné od nepodstatného. Dnes mi to už problém nerobí. Napríklad v mojom prípade som vylúčila zo života sledovanie televízie.

Mám čas aj na rodinu, aj na kariéru, aj na kongresy, kde väčšinou prednášam. Ale recept nemám… Univerzálny, ktorý by sedel pre každého, nejestvuje. Každý má iné priority a musí si ich vedieť sám definovať a vytriediť.

Ako prodekanka sa často pohybujete medzi študentmi. Čo si myslíte o tých súčasných? Zmenili sa oproti časom, keď ste zubarinu študovali vy?

Mám pocit, že náš režim vzdelávania bol k nám prísnejší a naše vtedajšie možnosti porovnávať sa so svetom boli obmedzené. Súčasní študenti sú dynamickejší, otvorenejší a žiadajú zmeny, ak zistia, že vo svete už fungujú nejaké novinky. V súčasnosti by sme my „bývalí študenti“ boli outsidermi a oni v našej zrejme poriadnymi rebelmi.

Takže to vidím na remízu v čase. Oba druhy študentov perfektné vo svojej dobe... Sme medzinárodná škola, takže vyučujeme v angličtine aj cudzincov, ktorí prichádzajú z rôznych krajín, čo so sebou prináša isté špecifiká. Našou úlohou však nie je meniť ich, ale urobiť všetko pre to, aby každý dostal rovnako kvalitné vzdelávanie.

Ako prodekanka Lekárskej fakulty UPJŠ s dekanom Danielom Pellom. 9 fotografií v galérii Ako prodekanka Lekárskej fakulty UPJŠ s dekanom Danielom Pellom. Zdroj: Archív S.T.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×