Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na poslednej akcií žiarila šťastím: Herečka Zuzana Fialová si splnila sen!

04.09.2019 (34/2019) Bola jednou z najvýraznejších tvárí predvolebnej kampane prvej slovenskej prezidentky. Ak sa Zuzana Fialová (45) pre niečo nadchne, je ako malé dieťa. „Všetko, čo robím, je veľmi intenzívne.“
Na poslednej akcií žiarila šťastím: Herečka Zuzana Fialová si splnila sen!
11 fotografií v galérii
Herečka Zuzana Fialová
Autor fotografie: Profimedia

Minulý rok ste na Medzinárodnom festivale kriminálnych filmov v Liège v Belgicku získali ocenenie za hlavnú ženskú postavu vo filme Čiara. Aký to bol pre vás pocit?

Musím sa priznať, že som veľmi pyšná a vďačná za hlavnú hereckú cenu, ktorú som na festivale dostala. Bola to obrovská pocta, aj keď mi bolo trochu ľúto, že pre predstavenie v SND som si ocenenie nemohla prevziať osobne. Určite by moje pocity boli omnoho intenzívnejšie, keďže víťazi si preberali ocenenia z rúk herečky Véronique Genestovej.

Tú diváci istotne poznajú ako komisárku Julie Lescautovú. Musím sa priznať, že túto herečku absolútne milujem. Je ohromné, že Čiara zaznamenala takéto zahraničné úspechy a ja s kolegami sme svojím umením mohli reprezentovať Slovensko vo svete. Celkovo to bola pre mňa naozaj príjemná chvíľa.

Tento rok sa do kín dostal film s medzinárodným obsadením Sklenená izba, v ktorom ste hrali v angličtine. Úprimne som ostala milo prekvapená, keď som zistila, že vás nepredabovali.

Nie, všetko som hovorila ja, aj keď to niektorých divákov mohlo zmiasť, lebo v angličtine mám trošku iný hlas, vyššie posadený.

Ako sa vám hralo v cudzom jazyku?

Zle, lebo keď som mala napríklad krátky dialóg s Karlom Dobrým, s ktorým sa poznáme azda tisíc rokov, bolo nám to obom veľmi smiešne, rozprávať sa po anglicky. Nevedeli sme tú scénu vôbec nakrútiť. Stále sme sa len smiali. (Smiech.) A, samozrejme, texty sa učia náročnejšie. Aj teraz nedávno som hrala postavu, ktorá musela hovoriť po rusky. Naučiť sa repliky v inom než rodnom jazyku ide ťažšie.

Vaša angličtina bola naozaj výborná.

Ďakujem veľmi pekne, ale musím sa priznať, že ma hrozne „vytýrali“ ešte v štúdiu, kde som samu seba musela nadabovať. Bol tam anglický spíker, ktorý bol veľmi prísny, no na druhej strane, výsledok zrejme stál za to.

Na obrazovkách Jojky sa predvedie aj vo veľkovýpravnom seriáli Slovania. 11 fotografií v galérii Na obrazovkách Jojky sa predvedie aj vo veľkovýpravnom seriáli Slovania. Zdroj: TV Joj

Ukázať sa v európskych filmoch je pre herca výborná reklama do budúcnosti. Dostali ste aj ďalšie filmové príležitosti?

Teraz som dotočila film s vynikajúcim českým režisérom Petrom Zelenkom, ktorý sa volá Modelář, s Kryštofom Hádekom a Jiřím Mádlom. Hrajú tam dvoch „nerdov“. Nakrúcanie bolo veľmi zábavné a vtipné už len na základe toho, na čom som sa zúčastňovala. Z tejto spolupráce mám nesmiernu radosť, lebo Petr Zelenka je špičkový režisér. Do kín film príde budúci rok na jar.

Stihli ste toto leto okrem práce aj oddychovať?

Bola som vyše dvoch týždňov v New Yorku na Manhattane a ďalšie dva týždne som strávila na talianskom ostrove Elba v Tyrrhenskom mori, ktoré je podľa mňa najúžasnejšie na svete. Myslím si, že celkovo som prežila jedno z najkrajších liet v živote.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×