Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Medveď zliezol z lesa k úľom a pochutnával si na mede: Majiteľka neverila vlastným očiam!

24.08.2019 (22/2019) Medveď prišiel, oňuchal úle, jeden oblapil a prevrhol. Včely vyleteli, ale on si uchmatol kusisko plástu. Postupne otváral ďalšie.
Medveď zliezol z lesa k úľom a pochutnával si na mede: Majiteľka neverila vlastným očiam!
2 fotografie v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Bolo to také silné, že som sa prebudila. Pozrela som sa na hodinky. Ukazovali 4.45. Spať sa mi už nechcelo, tak som premýšľala, čo to môže znamenať. Veď tie úle v lese boli presne ako naše. Ale ak sú to naše, potom máme čiastočne po úrode, ktorá sa ukazovala dobrá. Včelstvo bolo zdravé, počasie priaznivé a chystali sme sa stáčať med. Ten sen sa mi zdal dosť pravdivý, hoci ešte ani raz si medveď na naše úle pri lese netrúfol.

K včelárstvu som sa dostala náhodou. Otec chcel mať syna a toho zasvätiť do včelárstva. No bol ako ten rozprávkový kráľ: mal tri dcéry. Mňa prostrednú včely naozaj „drapli“ a už ako malá som sa pri otcovi zaúčala, hoci sprvu ma odháňal, lebo sa bál, aby ma nepoštípali. No tie neúnavné včeličky ma napokon definitívne zlákali aj poriadne doštípali. Otec mi vtedy utrel slzy, vytiahol žihadlá a vysvetlil, kde som urobila chybu. Potom som sa s nimi už definitívne skamarátila a stala sa zo mňa medárka. Tak ma volali u nás v dedine.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×