Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Herečka Gabriela Marcinková: Za seriál Milenky som sa stretla s úplným odsúdením

25.08.2019 (33/2019) Herečka Gabriela Marcinková (31) sa čoskoro predstaví v novom jojkárskom seriáli Delukse, no má aj amerického agenta, ktorý jej stále dáva šancu a verí, že prerazí v Hollywoode.
Herečka Gabriela Marcinková: Za seriál Milenky som sa stretla s úplným odsúdením
12 fotografií v galérii
Herečka Gabriela Marcinková
Autor fotografie: Dušan Křístek

Zahviezdili ste v seriáli Milenky. S akými reakciami na svoju postavu ste sa stretli?

Stretla som sa aj s úplným odsúdením, keď sa divákom zdalo, že postavy pochádzajú z prostredia, s ktorým sa bežný Slovák len ťažko stotožní, aj s názorom, že kazíme morálku. A aj s názorom, že je to najlepšie, čo sa na Slovensku nakrútilo. Moja postava rezonovala medzi ľuďmi, ktorí niekedy v živote riešili podobnú krízu. Tí, ktorí tým neprešli, majú tendenciu neveru jednoducho odsúdiť.

Ja si myslím, že seriál sa snažil narábať s tým, že nič nie je čierno-biele. Že ľudské vzťahy sú komplikované. Aj priateľstvo, aj partnerstvo. A mne sa okrem toho páčilo aj to, ako seriál pôsobil vizuálne a ako dobre hrali herci okolo mňa.

S hereckými kolegyňami z Mileniek vám to veľmi svedčalo. Pretrvalo vaše priateľstvo aj mimo kamier?

Myslím, že všetky sa tešíme, keď sa opäť stretneme. Väčšinou nás dá dokopy práca a počas nej sa vieme do sýtosti vyrozprávať. Nastalo tam také nejaké zblíženie, ktoré síce neudržiavame pravidelne, ale o to viac si ho užívame, keď nastane.

V minulom roku ste nakrúcali seriál Delukse, ktorý sa v septembri dostane na obrazovky televízie JOJ. Akú postavu ste si v ňom zahrali a čo o nej môžete prezradiť?

Hrám tam milú osobu, ktorá pracuje v hoteli ako chyžná. V každej časti do hotela zavíta nejaký zaujímavý hosť a udeje sa nejaká katastrofa, ktorú musíme svorne riešiť. No a, samozrejme, aj medzi zamestnancami sa tvoria nové vzťahy...

Úlohou v seriáli Milenky rozdelila národ na dva tábory. Niektorí ju v role ambicióznej právničky zbožňovali, na druhej strane sa však stretla aj s odsúdením. 12 fotografií v galérii Úlohou v seriáli Milenky rozdelila národ na dva tábory. Niektorí ju v role ambicióznej právničky zbožňovali, na druhej strane sa však stretla aj s odsúdením. Zdroj: TV Markíza

Herecké obsadenie je v tomto seriáli naozaj kvalitné, s kým ste si na pľaci po ľudskej aj profesionálnej stránke najviac „sadli“?

Vládla tam taká dobrá atmosféra. Mala som pocit, že sme si „sadli“ všetci! Rôzne vekové kategórie, dokonca by som povedala, že aj rôzne názory na výkon nášho povolania, ale napriek tomu sme sa všetci odovzdali režisérovi a dôverovali sme mu, že to nejako dá dokopy. (Smiech.)

Čo vám tento pracovný projekt do života dal?

No, toto je trochu zákerná otázka, lebo napriek tomu, že mi tam bolo veľmi dobre, celé obdobie prekrylo to, že som bola tehotná. Takže som si v sebe pestovala túto malú radosť, počas páuz som zaspávala všade, kde sa dalo, a občas som ďakovala, že ma práca odpútala od konštantných nevoľností.

Ide o komediálny seriál, máte rada tento žáner nielen ako herečka, ale aj ako diváčka?

Zatiaľ viac inklinujem k dramatickým seriálom, mám pocit, že tam ma menej často čaká sklamanie. Komický žáner je jednoducho náročnejší. Ale v poslednom čase som bola nadšená z Mosta. Zrazu vidíte, s akou ľahkosťou sa dá tvoriť humor, ktorý z väčšiny ostatných komediálnych seriálov vyžmýkate len ťažko. A majstrovské dielo v komediálnom žánri sú pre mňa Priatelia. A ešte milujem humor vo filmoch Adamove jablká, Pelíšky alebo Nuda v Brne.

Aké postavy hráte najradšej?

Najradšej hrám vo filmoch a v seriáloch s dobrým scenárom. Bodka. (Smiech.) A to, či sú dobré, závisí od toho, ako silnou témou sa zaoberajú, ako sú napísané dialógy a či sú postavy dostatočne zaujímavé.

Ešte je dôležité, či pre mňa predstavujú výzvu a či viem postavu dostatočne odlíšiť od postáv, ktoré som hrala predtým. Samozrejme, zasahuje do toho aj to, či je seriál, respektíve film, úspešný u divákov alebo u ľudí, ktorých si vážim.

Je nejaká postava, ktorú ste hrali nerada, prípadne sa vám hrala ťažko?

V začiatkoch sa mi hralo ťažko, vtedy, keď ma okolie nechválilo. Našťastie som sa už od tejto detinskej motivácie oslobodila.

Videli ste v poslednom čase film, ktorý vás úplne „dostal“?

Na tohtoročnom Art Film Feste som videla doposiaľ najsmutnejší film – Narušiteľ systému. Ak toto čítajú mamy a majú chuť dve hodiny si poplakať – nech sa páči! (Smiech.)

Aktuálne sa predstaví ako chyžná v komediálnom seriáli Delukse, ktorý je plný výborných hercov. 12 fotografií v galérii Aktuálne sa predstaví ako chyžná v komediálnom seriáli Delukse, ktorý je plný výborných hercov. Zdroj: TV Joj

 

 

 

Odvážna hviezda zo seriálu Dr. House: Pre zvieratá donaha!
Mexické tortily
Drogy a alkohol sú minulosťou. Z Kate Moss je triezva elegantná dáma, môže za to tento muž!


‹ 1234 ›
Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×