Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sprchový kút vám zmonitoruje životné funkcie a steny premaľujete jedným klikom: Takto bude vyzerať dom budúcnosti!

20.08.2019 (32/2019) Okná sa v zime postarajú o to, aby sa vnútri domova zachovalo príjemné teplo, a v lete zasa vykúzlia pravý opak. Aj takto si odborníci zo sveta technológií predstavujú život v inteligentnej domácnosti už o pár rokov.
Sprchový kút vám zmonitoruje životné funkcie a steny premaľujete jedným klikom: Takto bude vyzerať dom budúcnosti!
11 fotografií v galérii
Viete si predstaviť život v takomto dome?
Autor fotografie: Smart Energy GB

Rodinná brigáda alebo stovky až tisícky eur za novú fasádu. Túto skúsenosť má azda každý. A teraz si predstavte, že párkrát poťukáte po displeji a, voilà, nová fasáda je na svete. Povrch domu by totiž bol zo špeciálneho materiálu, ktorého vzhľad by sa dal meniť na základe princípov virtuálnej reality. Len by ste si vybrali novú farbu či vzor a v okamihu by bolo „vymaľované“. Neuveriteľné? Odborníci na inteligentné technológie si to vedia živo predstaviť.

Namiesto lekára kúpeľňa?

Možno ste už začali, ale netreba nad nimi hneď zalamovať rukami, že čo si to zasa povymýšľali. Veď, ešte donedávna sme si nedokázali predstaviť, že by sme mohli ovládať zabezpečenie domu či jeho vykurovanie na diaľku – cez ovládač. A dnes je to súčasťou bežnej reality. Ľudia sa technológiám nebránia, prečo by aj, veď uľahčujú a skvalitňujú život.

Britskí odborníci sa tejto pozitívnej nálady v spoločnosti chytili a na základe prieskumu, ktorého výsledkom bolo, že 7 z 10 Britov by chcelo žiť v ekologickejšom dome a súčasne 83 percent sa zaujíma o technológie, pripravili kampaň s názvom Smart Energy GB.

Prihliadajúc na súčasné možnosti a technologický progres do nej pretavili svoje futuristické vízie a výsledkom je inteligentný dom, ktorý bude využívať obnoviteľnú energiu uloženú v domácich batériách a dokáže meniť nielen steny, ale aj priestorové dispozície a napríklad kúpeľňa bude taký váš drobný obvodný lekár.

 

Takto si predstavujú dom budúcnosti:

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×