Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dcéra končí 9. triedu a stále nevie, čomu sa chce venovať. Nemalo by to už 15-ročné dieťa vedieť?

05.09.2019 (8/2019) Niektoré deti sú diferencované a mali šťastie, že v sebe objavili niečo, čo ich vedie za takmer jasným cieľom.
Dcéra končí 9. triedu a stále nevie, čomu sa chce venovať. Nemalo by to už 15-ročné dieťa vedieť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Dcéra končí 9. triedu a stále nevie, čomu sa chce venovať. Nemalo by to už 15-ročné dieťa vedieť? Ako ju mám povzbudiť a nasmerovať? Ako jej v tomto veku dodať sebavedomie a ukázať možnosti tak, aby ich apriori neznegovala? Poradíte, ako na pubertiačku?

Dada

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Pubertiaci, podobne ako my, dospeláci, nie sú rovnakí a neplatí na nich univerzálna rada, ktorou ich dokážeme dostať tam, kam chceme. Ten skutočný kľúč, ako narábať s dieťaťom v tomto citlivom období, je naše predchádzajúce spojenie a blízkosť. A to už nehovorím o dôvere a láske. Ak sa nám toto podarí udržať do 15 rokov, tak dospievanie nemusí byť až taký strastiplný príbeh. Veľa detí na konci 9. triedy nevie, čím chce byť.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×