Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chcem predať chatu, ktorú sme si s manželom kúpili ešte pred rozvodom. Potrebujem jeho súhlas?

04.09.2019 (8/2019) Predaj nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je v praxi považovaný za vec podstatnú.
Chcem predať chatu, ktorú sme si s manželom kúpili ešte pred rozvodom. Potrebujem jeho súhlas?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

S manželom sa ideme rozvádzať. Počas manželstva sme si spoločne kúpili chatu, kde sme pravidelne trávili víkendy, ale teraz tam už spolu nechodíme. Viem, že rozvod bude trvať dlho. Do usporiadania majetku čakať nechcem a chcela by som predať túto chatu čím skôr. Ak by manžel aktuálne s predajom nesúhlasil, môžem chatu predať aj bez jeho súhlasu?

Gabika

Odpovedá advokátka JUDr. Jarmila Zahradníková

Predaj nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je v praxi považovaný za vec podstatnú, na ktorej sa s manželom musíte dohodnúť, t. j. manžel musí s predajom chaty súhlasiť. Zákon pritom nepredpisuje, akú formu má mať tento súhlas, a teda môže ísť o súhlas písomný, ale aj ústny. Ak by manžel s predajom chaty súhlasil, z hľadiska istoty vám určite odporúčame, aby ste si tento súhlas zadovážili od manžela v písomnej forme. Ak by manžel s predajom chaty nesúhlasil...

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×