Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kamarátka má deti v striedavej starostlivosti, netušia, kde je ich domov, otec ich manipuluje. Viem jej pomôcť?

06.09.2019 (8/2019) Deti sú tým najcennejším darom, preto sa o ne bojuje tak kruto.
Kamarátka má deti v striedavej starostlivosti, netušia, kde je ich domov, otec ich manipuluje. Viem jej pomôcť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Kamarátka má deti v striedavej starostlivosti. Vôbec im to nesvedčí a netušia, kde majú domov. Ich otec im už takmer 4 roky vymýva mozgy, ponižuje ich matku, kupuje si ich darčekmi a dovolenkami. Výsledkom je, že deti odmietli ísť k nej a chcú zostať bývať s otcom, ktorý je nechutný manipulátor. Ako jej mám pomôcť?

Jana

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Chvíľu som aj váhal, či sa pustiť do témy striedavej výchovy. Je to rozsiahle a vyžadovalo by si to hlbší rozbor. Ale ako som kombinoval, tak som kombinoval, nemožno mi do toho nezabŕdnuť. Váš list je o vašom silnom a peknom vzťahu s kamarátkou. Aj vaša otázka smeruje k nej. Ak môžete niečo urobiť, tak prežiť s ňou toto veľmi ťažké obdobie, keď je vážne spochybnená identita vašej kamarátky ako matky.

Je denne atakovaná smútkom, zlosťou, nespravodlivosťou či zúfalstvom. Striedavá výchova nie je dokonalý koncept. Má svoje plusy a mínusy. Z listu netuším, prečo to skončilo takto dramaticky, ale vnímam, že sú podľa vás deti manipulované zo strany otca. Deti sú tým najcennejším darom, preto sa o ne bojuje tak kruto. Tak kruto, že sme ochotní...

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×