Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pozor, príde otec! Zistil som, že manželka ma pred deťmi používa ako strašiaka. Je to normálne?

30.08.2019 (7/2019) Je to celkom umenie byť aj autentickým rodičom, nielen unaveným zarábajúcim otcom.
Pozor, príde otec! Zistil som, že manželka ma pred deťmi používa ako strašiaka. Je to normálne?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Pre svoju rodinu by som urobil čokoľvek. Snažím sa ich zabezpečiť. Vyžadujem však, aby si robili svoje povinnosti a všetko fungovalo tak, ako má. Namiesto toho, aby ma manželka podporila, znevažuje ma. Zistil som, že pred deťmi ma používa ako strašiaka. Pozor, príde otec! Je to normálne? Strašne sme sa preto pohádali. Vraj ona chce byť dobrá mama a ja mám byť otec.

Denis

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Váš opis o zabezpečení rodiny a vyžadovaní plnenia povinností spĺňa klasický model otcovskej roly v našich končinách. Prístup vašej ženy tiež reflektuje tento skôr tradičnejší model. Inými slovami by sme mohli použiť aj opis „prísny otec a láskavá mama“. V podstate sa zhodnete a podľa toho, čo píšete, ste práve objavili úskalia vášho rodinného modelu.

To, čo sa vám deje, je klasika, v niektorej chvíli sa začnete cítiť uväznený rolou a na vlastnej koži pociťovať diktát sociálnych očakávaní aj toho, ako vás to samého utláča. Dalo by sa povedať, že hovoríte: „Nechcem byť iba prísnym otcom, chcem byť aj otcom láskavým a oceňovaným, nielen za to, že udržujem poriadok, ale aj za to, aký viem byť hravý, milý a vynachádzavý pri hre s deťmi a aký som nimi milovaný.“ Ak vnímate, že ste pre nich strašiakom...

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×