Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ľudia okolo mňa vo veľkom vyjadrujú city, pri písaní sú samé srdiečko. Prečo ja takto komunikovať neviem?

28.08.2019 (7/2019) Naša kultúra a rodinné prostredie do veľkej miery formujú, čo nám je prirodzené v emocionálnej a expresívnej oblasti.
Ľudia okolo mňa vo veľkom vyjadrujú city, pri písaní sú samé srdiečko. Prečo ja takto komunikovať neviem?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Mám vo svojom okolí milión ľudí, ktorí bez problémov vyjadrujú svoje city, pri písaní sú samé srdiečko, pusinka. Ja vôbec neviem, ako mám na takéto niečo reagovať. Je mi neprirodzené takto komunikovať, ale nechcem, aby si začali myslieť, že mi na nich nezáleží. Beriem to veľmi vážne?

Nelka

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Každú chvíľu sa niečo nové učíme a aj vyjadrovanie citov a náklonnosti je oblasť, kde sa môžeme veľa naučiť od iných ľudí z nášho sociálneho prostredia. To zahŕňa aj iné subkultúry a kultúry. Vyjadrovať svoje emócie a náklonnosť určite súvisí s našou výchovou, ale nie je to „hotová“ zručnosť a môže byť ďalej celý život kultivovaná.

Samozrejme, naša kultúra a rodinné prostredie do veľkej miery formujú, čo nám je prirodzené v emocionálnej a expresívnej oblasti. Ak sme v tom nevyrástli, je ťažké vnímať niektoré prejavy ako prirodzené a nebudeme sa v tom hneď cítiť úplne ako doma. No aby sa to naším prirodzeným stalo, treba prekročiť svoje hranice a hľadať spôsob, ako vyjadriť to, že nám na niekom záleží.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×