Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Platila som celý pohreb strýka a teraz si chce jeho syn nárokovať na príspevok: Mám naň právo aj ja?

22.08.2019 (6/2019) Základným účelom príspevku na pohreb je prispieť na úhradu výdavkov spojených so zabezpečením pohrebu osoby, ktorá zomrela.
Platila som celý pohreb strýka a teraz si chce jeho syn nárokovať na príspevok: Mám naň právo aj ja?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock‎

Pred mesiacom mal môj strýko pohreb, ktorý som celý uhradila ja, keďže so svojím synom nemal dobré vzťahy. Asi pred týždňom prišiel strýkov syn, že mu mám dať bločky od pohrebnej služby, pretože on má ako jediný príbuzný v priamom rade nárok na príspevok.

Anna

Odpovedá advokát JUDr. Michal Rampášek, Advokátksa kancelária HAVLÁT & PARTNERS

Základným účelom príspevku na pohreb je prispieť na úhradu výdavkov spojených so zabezpečením pohrebu osoby, ktorá zomrela. Oprávnenou osobou na jeho uplatnenie je pritom plnoletá fyzická osoba, ktorá pohreb zabezpečila a ktorá má trvalý/prechodný pobyt na území Slovenskej republiky za predpokladu, že zomretý mal takisto trvalý/prechodný pobyt na území SR. V prípade prechodného pobytu musí byť zároveň splnená podmienka pochovania zomretého na území SR.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×