Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Som zlá svokra? Tehotná nevesta ma vopred upozornila, že odo mňa nechce žiadne rady!

19.08.2019 (6/2019) Stať sa babičkou je významný sociálny posun a získanie dôležitej rodinnej roly.
Som zlá svokra? Tehotná nevesta ma vopred upozornila, že odo mňa nechce žiadne rady!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Syn si našiel na vysokej škole dievča z mesta, ktoré podľa mňa nevie, čo od dobroty. Teraz je tehotná, chce ešte cestovať a užiť si život. Hneď na začiatku povedala, že odo mňa nechce rady, že si bude robiť po svojom. Odstavila ma. Prečo? Mrzí ma to.

Dáša

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

V prvom rade, všetko najlepšie. Stať sa babičkou je významný sociálny posun a získanie dôležitej rodinnej roly. Teším sa s vami, aj keď vnímam váš list ako, povedzme, mierne skeptický. Treba si uvedomiť, že keď sa stávame manželkami, mamami, otcami či babičkami, nevieme, ako naplníme svoje či okolité očakávania. Rola sa v nás pomaly a ticho rozvíja a často nás samých prekvapuje zmenami a nečakanými zvratmi. Mení nás a vyžaduje od nás často zručnosti, ktoré v danej chvíli ani nemáme. Ale prejdú roky a máme.

Ako píše Ivo Štrpka v jednom zo svojich textov: „Dieťa v nás zrodí rodiča alebo aj starého rodiča.“ Viem, že naznačujete aj starý dobrý konflikt medzi dedinou a mestom, medzi mladou a zrelšou ženou a asi by sa dalo vyextrahovať mnoho ďalších rozdielností medzi nevestou a svokrou. Ale ak vás môžem poprosiť, nevymedzujte sa.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×