Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!

19.08.2019 (32/2019) Vo farbách vlajky Európskej únie v Bruseli, s brošňou českého národného symbolu v Prahe, s vizážou pravej Parížanky či odetá do šiat poľskej národnej farby. Módne kreácie zmenili donedávna politicky neskúsenú Zuzanu Čaputovú (46) na pravú štátničku.
Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!
5 fotografií v galérii
Zbodovala. Šaty na návšteve Paríža si vyslúžili mnohé pochvaly.
Autor fotografie: Profimedia

Od nástupu do funkcie absolvovala prezidentka Zuzana Čaputová päť zahraničných ciest a ďalšie tri má pred sebou. Okrem príjemného vystupovania a dôležitých posolstiev pre ďalšie fungovanie našej krajiny v európskom priestore sa zrak zahraničných médií upieral aj na to, čo nosí naša hlava štátu počas oficiálnych stretnutí s európskymi lídrami.

Viacerí odborníci sa pritom zhodujú, že Zuzana Čaputová vykročila k pomyselnému statusu módnej ikony. Nájdu sa však aj takí, ktorí vedú polemiku o tom, či nie je sexistické zameriavať pozornosť na jej vzhľad, ktorý by v prípade mužského prezidenta nebol v centre záujmu.

Tlak verejnosti na svoju vizáž si uvedomuje aj samotná prezidentka.

„Objektívne, ženy v politike to majú náročnejšie. Sme veľmi hodnotené z hľadiska toho, aké máme vlasy, aké máme šaty, prípadne či sa pokrčili cestou za desať minút v aute. Je to iný predmet záujmu než u mužov. Trochu mám pocit, že sa to preceňuje,“ vyjadrila sa.

Napriek tomu, že s posudzovaním svojho výzoru sa úplne nestotožnila, nič nechce nechať na náhodu. Dobre chápe, že jej šatník má reprezentovať Slovensko vo svete, práve preto sa pri formálnych príležitostiach obracia len na profesionálov.

Inauguračná úprava bola síce rozpačitá, no s odstupom času už nikto nepochybuje o tom, že prezidentka sa obklopila tímom šikovných ľudí. 5 fotografií v galérii Inauguračná úprava bola síce rozpačitá, no s odstupom času už nikto nepochybuje o tom, že prezidentka sa obklopila tímom šikovných ľudí. Zdroj: Profimedia

Samotná autorka jej predvolebných šiat, dizajnérka Dana Kleinert, má na túto tému jasný názor:

„Nie je povrchné, keď hovoríme o tom, čo nosí prezidentka. Dôležité je, že táto téma sa dostala na iný stupeň, že sa rozprávame o tom, ktorý slovenský dizajnér či dizajnérka bude navrhovať šaty tentoraz. Ktoré slovenské značky kabeliek či autorských šperkov uvidíme... Stáva sa z toho celospoločenská debata, ktorá ide ruka v ruke s hrdosťou na remeslá, na kreativitu a kultúru, ktorá nás pobáda reflektovať svet.“

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×