Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!

18.08.2019 (32/2019) Chorvátsko je jednou z najvyhľadávanejších európskych jachtárskych oblastí. V Jadranskom mori sa nachádza množstvo prírodných krás, národných parkov, chránených zátok, vodopádov, viac ako 1 200 ostrovov. Niektoré z nich sú neobývané, čo však neznamená, že ich nemôžete navštíviť práve loďou.
Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!
11 fotografií v galérii
Mesto Šibenik je rajom pre milovníkov historických pamiatok, medzi tie patrí aj Katedrála...
Autor fotografie: Shutterstock

Je to práve Chorvátsko, ktoré jachtárom ponúka jednu z najvyspelejších a najvybudovanejších námorných infraštruktúr. Sieť štátnych marín, mestských mól, bojových kotvísk v zátokách či súkromných mól, reštaurácií je naozaj unikátna. Stačí si len vybrať, na čo máte práve chuť. Príjemná stredomorská klíma, skalnaté pobrežie a čisté modrozelené more Jadranu si získali už nejedno srdce.

Milovníci lodí si tu skutočne prídu na svoje. Nádherné trasy, ktoré vám budú neustále s každým novým výhľadom vyrážať dych.

Zakotvite kúsok od národného parku Krka a pokochajte sa siemimi majestátnymi vodopádmi alebo sa vyadjte preskúma5 140 neobývaných ostrovov v Národnomparku Kornati, či prebádať vody v okolí Hvaru a nechajte sa zlákať pulzujúcim nočným životom. Perličkou pre všetkých milovníkov seriálu Hra o tróny je starobylý Dubrovník, ktorý vďaka svojmu opevneniu poslúžil filmárom ako vynikajúca kulisa.

Teploty v Chorvátsku sa v letných mesiacoch od polovice júna do polovice septembra pohybujú od 26 °C do 32 °C. Príjemný teplý vietor vytvára ideálne podmienky na jachting a svoju maximálnu silu dosahuje v skorých popoludňajších hodinách. 

Po celom území sa rozprestiera množstvo nádherných trás, po ktorých sa môžete plaviť. Vybrať najkrajšiu je takmer nemožné, tak sme pre vás vybrali len jednu z našich obľúbených. Táto cesta vedie cez historické mesto Šibenik a národné parky Kornati a Krka, ktoré sa pýšia svojou jedinečnou príárodou.

Sedem dní plných zážitkov:

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×