Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zamilovala som sa do ženatého kolegu, no nechcem byť tá druhá! Čo si o takomto vzťahu myslí psychológ?

16.08.2019 (5/2019) Zamilovanie diktuje naše správanie a rozmýšľanie o danej situácii a skresľuje jasnosť pohľadu na počiny toho druhého.
Zamilovala som sa do ženatého kolegu, no nechcem byť tá druhá! Čo si o takomto vzťahu myslí psychológ?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Zamilovala som sa do kolegu. Taká pre všetkých klasická situácia. Celé dni sme spolu v práci, máme spoločné témy, rovnaký druh humoru. Hovorí mi, že s manželkou si nerozumie, že by sa chcel rozviesť. Klasika. Kolegyne o všetkom vedia, dohovárajú mi, ale asi som sa zamilovala. Chcem, aby sa rozviedol. Chcem, aby jeho žena na náš vzťah prišla, ale neviem, čo mám robiť. Nechcem byť tá druhá....

Olívia

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Je jasné, že zamilovanie diktuje vaše správanie a rozmýšľanie o danej situácii a skresľuje jasnosť pohľadu na priateľove počiny. Prečo by ste chceli, aby jeho žena na to prišla? To ako sa to vyvinie nemá záležať od toho, kedy na to príde. Naopak, priateľ sa musí vyjadriť ako veci vidí a ako ich chce riešiť. Avšak vyzerá to, že situáciu chcete riešiť hlavne vy, chcete aby žena na to prišla, zatiaľ čo priateľ akoby bol vyňatý z očakávaní a z akcie a nemusel podnikať nič. Len čakať ako sa situácia vyvinie. Úplne na rovinu?

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×