Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Môžu zo zamestnania vyhodiť tehotnú ženu? Odkaz právnika pre všetky budúce mamičky!

13.08.2019 (5/2019) Dôvody, pre ktoré môže s tehotnou ženou zamestnávateľ jednostranne skončiť pracovný pomer či už výpoveďou alebo okamžitým skončením, sú v Zákonníku práce uvedené taxatívne.
Môžu zo zamestnania vyhodiť tehotnú ženu? Odkaz právnika pre všetky budúce mamičky!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shuttesrtock

Pred pol rokom som nastúpila do novej práce. V čase, keď ma zamestnávateľ prijímal na toto miesto som bola slobodná a bezdetná. Pred mesiacom som však zistila, že som tehotná. Môže ma zamestnávateľ prepustiť z dôvodu môjho tehotenstva, keď mi už skúšobná doba uplynula?

Diana

Odpovedá advokát JUDr. Michal Rampášek, Advokátksa kancelária HAVLÁT & PARTNERS

Dôvody, pre ktoré s vami môže zamestnávateľ jednostranne skončiť pracovný pomer či už výpoveďou alebo okamžitým skončením, sú v Zákonníku práce uvedené taxatívne t.j. z iných, ako z uvedených dôvodov pracovný pomer s Vami skončiť nemôže. Tehotenstvo medzi tieto dôvody rozhodne nepatrí. Práve naopak, Zákonník práce tehotným ženám poskytuje zvýšenú ochranu keď výslovne stanovuje, že počas doby tehotenstva vám zamestnávateľ nemôže dať výpoveď s výnimkou 2 prípadov.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×