Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Autizmus chlapcovi priniesol veľký dar. Videl veci, o ktorých rodičia netušili!

20.08.2019 (21/2019) Jeho diagnóza je ťažká. Do vienka však dostal dar ktorý je na nezaplatenie!
Autizmus chlapcovi priniesol veľký dar. Videl veci, o ktorých rodičia netušili!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Náš osud bol o niečo náročnejší než osudy našich kamarátov. Nenarodilo sa nám úplne zdravé dieťa. Synček mal približne rok, keď sme začali pozorovať isté znepokojivé signály. Nereagoval na meno, neudržiaval očný kontakt, málo sa smial, dlho sa pozeral na to isté miesto... Psychiater potvrdil našu obavu. Autizmus. Mnoho nocí som preplakala. Nevedela som sa s tým zmieriť. Postupne sme sa však naučili s chorobou žiť. A nielen to, zistili sme, že nášmu synovi priniesla istý dar.

To, že vie „čítať“ ľudí, sme si všim­li veľmi skoro. Stačila mu chvíľa, aby si preveril osobnosť človeka. Tí, ku ktorým sa správal prívetivo a mal ich rád, boli milí, citliví a dobrí ľudia. Cítil to. Keď však niekoho odmietal, vedeli sme, že niečo nie je v poriadku. A často sme sa potom o danej osobe aj dozvedeli niečo zlé. Jeho inštinktu sme plne dôverovali. Neraz nám odkryl skutočnú tvár človeka.

Ukázalo sa, že má aj ďalšiu schopnosť. Presťahovali sme sa do rodinného domu. Odkedy sme v ňom bývali, bol veľmi nepokojný. Pripisovala som to zmene prostredia. Vedela som, že autisti zmenu neznášajú dobre. Po čase som však zistila, že ide o niečo iné. Často sa stávalo, že sa pozeral von oknom na našu záhradu. Vyzeralo to, akoby sledoval niekoho, kto sa tam prechádza. Ale keď som sa tam pozrela, nikdy som nikoho nevidela. Syn bol však znepokojený, vystrašený a nesvoj.

Raz večer sa nám v spálni pootvorili dvere. Začal strašne kričať, pozeral sa tam a plakal. Akoby niekoho videl. Ja však opäť nikoho. V iný deň sa pozeral na seba v zrkadle. Odrazu akoby v ňom zbadal ešte niekoho ďalšieho, otočil sa, vydesene zakričal a utiekol. Pochopila som, že asi vidí to, čo my nie. Asi nie sme v dome sami a jeho to desí. Presťahovali sme sa teda späť do nášho bytu a odvtedy je pokoj, nič ho nedesí. A ja viem, že v našom byte bývame skutočne iba my.

 

 

Priepastné rozdiely v regiónoch: V Bratislavskom kraji hľadajú 780 učiteľov, na východe si vyberajú
Po zasiahnutí bleskom si nepamätá nič iné len to, že JU zbadal. Prišla mu pomôcť?
Utrápená holandská exkráľovná si nepomohla: Prísny kráľovský protokol v priamom prenose!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×