Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mária Čírová: Dostala som sa do bodu, keď ma prevalcoval pocit, že tempom, akým som žila, nechcem ísť

12.08.2019 (31/2019) Roky žne úspechy na všetkých frontoch. Okrem toho, že speváčka Mária Čírová (30) by sa pokojne uplatnila ako moderátorka, aktuálne má za sebou prvú hereckú rolu v pripravovanom seriáli.
Mária Čírová: Dostala som sa do bodu, keď ma prevalcoval pocit, že tempom, akým som žila, nechcem ísť
9 fotografií v galérii
Deti robia speváčke obrovskú radosť.
Autor fotografie: Figaro

Si naozaj príkladom toho, že rodinný život a práca sa dajú skĺbiť. Ako to však vyzerá v praxi?

Je to celé o nastavení. S manželom máme spoločný kalendár, kde si plánujeme pracovné povinnosti, ale aj dni voľna a tento kalendár musíme potom prísne dodržiavať, inak by sa tieto voľné dni pre rodinu rýchlo minuli.

Ako u vás doma vyzerá bežný deň?

Najradšej mám také tie obyčajné dni. Vstávam ešte okolo šiestej, idem so psom von, obchodu, nachystám deti do školy a škôlky, kým sú deti mimo domu, ja mám s manželom pracovné stretnutia, poprípade sme v štúdiu a robíme na nových nápadoch. Poobede sa venujem deťom, idem s nimi na krúžky, učím sa s nimi.

Toto ma maximálne napĺňa. Vždy som chcela deti a tešila sa na toto obdobie plné zábavy, rozhovorov, skúmania. Už sme v tom. Stali sa z nich úžasní parťáci. Nepotrebujem však byť stopercentná. Chcem byť spokojnou mamou a partnerkou pre človeka, ktorý so mnou žije. Preto si aj napríklad domáce práce delíme. Niekedy varím ja, inokedy môj muž, veľmi často spolu a keď nie je navarené, tak sa najeme mimo domu v obľúbenej reštaurácii.

Upratovanie tiež nemáme podelené. Čo treba urobiť, to urobí z nás dvoch ten, ktorý má práve čas. Dokonca nám už pomáhajú aj deti. Tieto veci však doma vôbec nerozoberáme, kto sa akej domácej práci venoval a ako dlho. (smiech)

Mária je mamou na plný úväzok, napriek tomu sa však stíha stále venovať aj svojej kariére. 9 fotografií v galérii Mária je mamou na plný úväzok, napriek tomu sa však stíha stále venovať aj svojej kariére. Zdroj: Figaro

Čo sa týka koncertných turné, beriete s manželom okrem kapely svoje deti?

Už sú v takom veku, že by najradšej všade chodili s nami, často ich aj berieme, ale niekedy sa to nedá. Hlavne počas školského týždňa, keď musia byť na druhý deň vyspatí a oddýchnutí. Kalendár máme vždy dopredu dohodnutý a presne viem, koľkokrát v mesiaci potrebujeme napríklad pomoc rodinných príslušníkov.

Najviac nám počas koncertného turné pomáhajú starí rodičia, ktorí si však tento čas veľmi užívajú, keďže nebývajú s nami v Bratislave a nedeje sa to ani veľmi často.

Hugo úspešne ukončil tretí ročník, čo ho baví? Je to skôr športovec alebo umelecká duša?

Hugo je umelec celou svojou bytosťou. Vo svojich deviatich rokoch má už kapelu, v ktorej hrá na klavíri. Parťákom mu je jeho najlepší kamarát Šimon, tiež deväťročný chlapec, bubeník, a za mikrofónom naša sedemročná Zoe. Je úžasné ich sledovať. Nikdy som nemala v pláne nútiť svoje deti do hudby, chcela som, aby to išlo len prirodzenou cestou.

To, že naše deti trávia veľa času s nástrojmi, je ich výber. Hugo okrem toho rád číta. Už teraz má prečítaných 82 kníh a k tomu sa dostal sám. Samozrejme, nás to veľmi teší, lebo vidíme, ako ho to formuje.

Myslím, že už teraz je veľmi pravdepodobné, akým smerom sa Hugo a Zoe budú uberať.

Ťažko teraz povedať, je na to ešte asi skoro. V každom prípade majú príklad, ako vyzerá život muzikantov, a môžu sa následne rozhodnúť, či tak budú chcieť žiť tiež. My ich budeme podporovať vo všetkých smeroch, ktorými by sa chceli v budúcnosti uberať.

V dnešnej dobe ženy rady prezentujú svoju filozofiu výchovy. Zaoberáš sa aj ty napríklad špeciálnym stravovaním svojich detí? Obmedzuješ ich konzumáciu cukru, prípadne preferuješ biopotraviny?

Aj v tomto sa snažím nájsť nejakú zdravú rovnováhu. Samozrejme, že vyslovene chemické sladkosti úplne obmedzujeme, ale v ostatných aspektoch životosprávy to máme, myslím, celkom obyčajné. Máme šťastie, že máme prístup k mnohým domácim potravinám, ako sú vajíčka, zelenina a ovocie. A, samozrejme, snažíme sa deti viesť aj k pohybu tým, že ich učíme rôznym športom a potom sa spolu hráme.

Deti robia speváčke obrovskú radosť. Huga chytili hudobné nástroje a malú Zoe spev. 9 fotografií v galérii Deti robia speváčke obrovskú radosť. Huga chytili hudobné nástroje a malú Zoe spev. Zdroj: Figaro

Veľa sa hovorí o nastávajúcich klimatických zmenách. Myslíš na to v súvislosti s tým, že sa táto téma dotkne najmä našich potomkov?

Táto téma je veľmi aktuálna a, samozrejme, dotýka sa nás to rovnako ako všetkých. Deti učíme separovať odpad, ale toto už doma robíme niekoľko rokov a deti sú na to zvyknuté. Ak nemusíme, nejdeme autom a radšej ideme všetci štyria na bicykloch. Samozrejme, nie vždy sa to dá, ale keď áno, je to spojenie príjemného s užitočným.

Súčasťou tvojej profesie sú aj sociálne siete. Ako je to s tvojimi deťmi? Majú dovolené používať mobilné telefóny, majú prístup k sociálnym sieťam alebo nie?

Je to pravda, sociálne siete sú súčasťou našich životov, či sa nám to páči, alebo nie. V mojej profesii ich potrebujem ako pracovný nástroj, a tak k tomu aj pristupujem. Snažím sa to tak prezentovať aj deťom, aby vedeli, prečo ma niekedy vidia s telefónom v ruke alebo za počítačom.

Rozprávame sa o tom a azda to pochopia a uchopia tým správnym spôsobom. Myslím, že by nebolo múdre deti od toho úplne izolovať, keďže budúcnosť bude postavená na technológiách.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×