Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mária Čírová: Dostala som sa do bodu, keď ma prevalcoval pocit, že tempom, akým som žila, nechcem ísť

12.08.2019 (31/2019) Roky žne úspechy na všetkých frontoch. Okrem toho, že speváčka Mária Čírová (30) by sa pokojne uplatnila ako moderátorka, aktuálne má za sebou prvú hereckú rolu v pripravovanom seriáli.
Mária Čírová: Dostala som sa do bodu, keď ma prevalcoval pocit, že tempom, akým som žila, nechcem ísť
9 fotografií v galérii
Deti robia speváčke obrovskú radosť.
Autor fotografie: Figaro

Vďaka súťaži si sa do hudobného priemyslu dostala aj ty. Na hudobnej scéne si 11 rokov. Môžeš s odstupom času povedať, že žiješ život, ktorý si si vysnívala?

V prvom rade musím povedať, že ako dieťa som netúžila byť známou speváčkou. Len som chcela spievať. Pamätám si, že už v prvej triede na základnej škole som v tom mala jasno a išla som za tým. Absolvovala som nespočetné množstvo súťaží v speve, v hre na klavíri, v recitácii...

Vždy som sa zameriavala tak maximálne na najbližších päť rokov. Chcela som vlastnú kapelu, našla som ju. Chcela som sa dostať na konzervatórium, tak som hrala na klavíri po škole aj 3 hodiny, aby som sa tam dostala. Podarilo sa. Moji rodičia nemali nikde známosti. Nikto ma nikdy nepretláčal. Vždy som bola veľmi svedomitá a pracovitá. A výsledky ma tešili.

Som rada, že to, čo som sa v detstve naučila, ma sprevádza dodnes a bude to tak stále. Že všetko, čo by sme chceli dosiahnuť, príde len vďaka vytrvalej práci na sebe. Vtedy sa človek môže na seba spokojne pozrieť do zrkadla a usmiať sa. Ja som so svojím životom spokojná a nemenila by som na ňom nič. Všetky situácie, dobré aj zložité, sa mali stať a čím som staršia, tým viac vnímam ich význam.

Speváčka je na hudobnej scéne takmer 11 rokov. 9 fotografií v galérii Speváčka je na hudobnej scéne takmer 11 rokov. Zdroj: Zdenko Hanout

V minulosti si priznala, že v roku 2016 si ako umelkyňa prešla krízou. Čo ju spôsobilo?

Nejako som sa dostala do bodu, keď ma prevalcoval pocit, že tempom, akým som v tom období žila, nechcem ísť. Musela som sa naučiť pomenovať, čo skutočne chcem, a nebáť sa toho niečoho nepoznaného. Nebáť sa urobiť si voľno, nebáť sa spomaliť, nebáť sa povedať nie a odmietnuť rôzne ponuky, nebáť sa nič neskladať, nič netvoriť a len tak žiť chvíľku osamote a pre najbližších.

Lebo doba je taká, a to si môžeme všetci priznať, že nás núti využiť každú príležitosť. Povedala by som, že heslom tejto doby je: „Ak ste v kurze, využite to na maximum.“ No to je veľmi vyčerpávajúce a môže to viesť až k absolútnemu vyhoreniu.

Čo ťa toto obdobie naučilo a kam ťa posunulo, prípadne čo si sa o seba vďaka tomu dozvedela?

Naučila som sa vážiť si svoj čas a dokážem si lepšie zosúladiť svoj pracovný a osobný život.

Pre pracovnú vyťaženosť si v minulosti dokonca skolabovala a odviezla ťa sanitka. Čo robíš, aby si predišla takýmto situáciám?

Je to už dávnejšie, ale bolo to v období natáčania O 10 rokov mladší. V tejto relácii nešlo len o vizuálnu premenu, ako to mohlo vyzerať, ale bol za tým aj hlbší zmysel. Tým, že tá premena bola komplexná, strávili sme s účastníkmi veľmi veľa času a absolvovali sme mnoho rozhovorov. Bolo veľmi ťažké na všetky tie problémy a ťažkosti zabudnúť po príchode domov.

Kombinácia týchto emócií a nedostatku spánku mi spôsobila krátky pobyt v nemocnici. Ale ako som už spomínala vyššie, každý takýto životný zážitok ma niečomu naučil.

Blondínka sa čoskoro objaví ako hlavná postava v novom seriáli. 9 fotografií v galérii Blondínka sa čoskoro objaví ako hlavná postava v novom seriáli. Zdroj: Instagram

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×