Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Za 40 minút ste z betónovej džungle v nefalšovanom raji. Taiwanský ostrov s azúrovým morom a rozprávkovými zátišiami

11.08.2019 (31/2019) Stačí štyridsaťminútová plavba rýchloloďou, aby ste sa z betónovej džungle veľkomesta ocitli v nefalšovanom exotickom raji. Ostrov Little Liuqiu dokazuje staré známe, že na veľkosti nezáleží.
Za 40 minút ste z betónovej džungle v nefalšovanom raji. Taiwanský ostrov s azúrovým morom a rozprávkovými zátišiami
11 fotografií v galérii
Takýchto rozprávkových zátiší je na Little Liuqiu viac ako dosť.
Autor fotografie: Aleš Tvrdý

Cestovanie a objavovanie tropických ostrovov mi vždy pripadalo veľmi atraktívne a dobrodružné. Takýmto malým bodom na mape je aj Little Liuqiu, ako ho volajú jeho domáci obyvatelia.

Na tomto koralovom ostrove nachádzajúcom sa juhovýchodne od taiwanského mesta Kao-siung, sú vybudované nielen cesty, ale aj turistické chodníky. Pešo sa dá prejsť za dva dni, oplatí sa však zdržať o niečo dlhšie a objaviť všetky jeho skryté poklady.

Čaro kamenného hríba

Asi každý už počul o známom prvom dojme. Tu, na Little Liuqiu, sa na to však netreba spoliehať. Keď kovový koráb pripútali k brehom ostrova a dychtiví turisti z neho začali rýchlo vystupovať, nečakal nás nijaký výnimočný pohľad. Prístavy po celom svete sú mnohokrát veľmi podobné a ani tento nevytŕčal z davu.

Rybárske lode v prístave čakajú na chvíľu, keď sa vyberú na lov. 11 fotografií v galérii Rybárske lode v prístave čakajú na chvíľu, keď sa vyberú na lov. Zdroj: Aleš Tvrdý

Pred cestou na toto miesto som si však o ňom niečo naštudoval, a tak moje radostné očakávanie napĺňal fakt, že jeho najväčšia atrakcia sa nachádza len asi desať minút chôdze od prístavu.

Kamenný hríb, ktorý trčí nad tyrkysovou hladinou mora, je symbolom celého ostrova. V závislosti od uhla pohľadu a dopadu slnečných lúčov sa mení aj jeho vzhľad. Fantázii sa medze nekladú, a preto dostal mnoho mien práve podľa rôznych podobizní. Indiánska hlava, hríb, Voldemort... Každý podľa svojho gusta.

Na začiatok ho však obchádzam a tvárim sa, akoby ani neexistoval. Chcem sa sem vrátiť, keď bude lepšie svetlo na fotografovanie. Zrejme si budem musieť privstať a pozrieť si ho skôr, ako slnko vyjde nad horizont.

Kamenný hríb. 11 fotografií v galérii Kamenný hríb. Zdroj: Aleš Tvrdý

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×