Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jennifer Lopez oslávila 50. narodeniny: Takto šiel s americkou latino divou čas!

10.08.2019 (31/2019) Úspešná speváčka, tanečnica, herečka, spisovateľka, módna návrhárka, skladateľka a producentka Jennifer Lopez oslávila neuveriteľné 50. narodeniny.
Jennifer Lopez oslávila 50. narodeniny: Takto šiel s americkou latino divou čas!
10 fotografií v galérii
Jennifer Lopez
Autor fotografie: Reuters

Hudobná hviezda s portorickými koreňmi pochádza z historicky neslávnej severnej štvrte Bronx v New Yorku. Narodila sa 24. júla 1969 a aj dnes, vo svojich 50 rokoch, si môže hrdo užívať hladné pohľady mužských zbožňovateľov aj obdiv rozpačitých ženských obdivovateliek nielen pre svoj nesporný muzikálny a herecký talent, ale rovnako pre atraktívnu figúru a zvodný vzhľad ako zamlada.

Narodeninovú oslavu si užila na svojom treťom turné, na ktorom koncertuje po Amerike.

Jennifer vyletela z rodičovského hniezda ako študentka a hoci si v začiatkoch na školu a život zarábala tancom v nočných kluboch, zakrátko jej talent a vlohy pestované od detstva priniesli prvé úspechy. Speváčka sa vďaka rodičom odmala venovala spevu a tancu, v puberte presedlala na gymnastiku a atletiku, čo ju dokonale predurčovalo na jej budúcu profesionálnu dráhu.

J. Lo, ako ju pod prezývkou pozná celý svet, je ostro sledovaná a úspešná umelkyňa, ktorá žiari vo svete šoubiznisu od šestnástich, keď debutovala v americkom dramatickom filme My Little Girl. Celkovo zahviezdila v 32 filmoch, z toho v piatich projektoch v rámci dabingu.

V roku 1998. 10 fotografií v galérii V roku 1998. Zdroj: Profimedia

Svoj hlas prepožičala napríklad šabľozubej tigrici Shire z dobrodružného animovaného filmu Doba ľadová 4 či Aztece z rodinnej animovanej komédie zo sveta hmyzu Mravec Z a stala sa najlepšie platenou latinskoamerickou herečkou na hollywoodskych plátnach.

V deväťdesiatych rokoch sa ako dvadsaťročná úspešne zúčastnila na konkurze na členku manhattanského tanečného zoskupenia Fly Girl v televíznej komediálnej šou In Living Color, čím získala kľúč od popredných dverí amerického tanečného priemyslu a začala sa objavovať vo videoklipoch hviezd formátu Janet Jackson, skupiny New Kids on the Block a iných známych umelcov.

Zakrátko opäť zalovila vo vodách filmovej brandže a dostala ponuku na účinkovanie v dvoch seriáloch, čo sa časom ukázalo ako veľmi dobrá „investícia“ a fanúšikovia mohli neskôr sledovať jej herecké výkony vo filmoch ako Selena, ktorý ju nominoval na Zlatý glóbus, Zakázané ovocie, Policajtka, Smiem prosiť?, Svadby podľa Mary, Láska na plný úväzok, Záložný plán a v mnohých iných.

J. Lo ako snúbenica Charlotte Cantilini na snímke z filmu Diabolská svokra (2005). 10 fotografií v galérii J. Lo ako snúbenica Charlotte Cantilini na snímke z filmu Diabolská svokra (2005). Zdroj: Archív NMH

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×