Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nikto jej rečiam o blúdení a nájdení cesty neveril: Kam sa to v bezvedomí dostala?

08.08.2019 (18/2019) Blúdila som v neznáme a zrazu sa objavila mama. Ukázala mi správnu bránu a dostala som sa von.
Nikto jej rečiam o blúdení a nájdení cesty neveril: Kam sa to v bezvedomí dostala?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Po mojej sedemdesiatpäťke sa dcéra rozhodla: Žiadne umývanie okien, vešanie záclon a lozenie po rebríku. Vraj človek v mojom veku je mimoriadne ohrozený. Na rebríku sa mu zakrúti hlava a rupne dolu ako vrece zemiakov. Doláme sa a v lepšom prípade potom v nemocnici čumí do plafónu a mozog sa týra otázkami prečo.

To mne nehrozí, povedala som si, keď som postavila rebrík k oknu obývačky. Uvoľnila som najskôr závesy a pustila sa do záclon. Potvory, príliš husto ich mám prichytené žabkami. Keď som sa blížila do finále, zrazu tma, a už som letela. Určite som urobila poriadny rachot u dolných susedov, no vo mne zostalo ticho. Dostala som sa neviem kam a bolo mi dobre.

Najskôr som mala pred očami akúsi panorámu krajiny, potom hmlu či opar. Vošla som do veľkej otvorenej brány a chodila som po schodoch. Nikde nikto, pre mňa neznámy svet a samé brány. Keď som niektorú otvorila, predo mnou bolo len hlboké prázdno, bezodná priekopa. Blúdila som a vtedy sa objavila mama. Pozerala som sa na ňu ako na čudo, veď je už dávno na večnosti. Kývla rukou a ja ako zhypnotizovaná som išla za ňou. Vyšli sme jednou bránou a mama sa stratila. Otvorila som oči a tam plafón. Potom dcéra. Bola som dezorientovaná.

Dcéra povedala, že mám zlomenú ruku, rozštiepený stavec chrbtice, mala som silný otras mozgu, lebo som asi hlavou zdemolovala krásnu keramickú vázu. Bola som v bezvedomí a mám šťastie, že išla okolo môjho bytu. Keď som nezdvíhala telefón, tak sa zastavila. Po pár dňoch som jej povedala o mojom blúdení. Zasmiala sa, že to mám z kníh, rada čítam cestopisy. Že som bola v inom svete a stretla sa s mamou, nebrala vážne. Vraj som si to vyfantazírovala. Viem, že nie. Len neviem, kde som to vlastne bola.

 

 

Spoveď Martina Šmahela: Pravda o tom, ako moja dcérka trpela!
Fašírky z údeného mäsa
Ľudia si o mne myslia, že som suverénka, ale pravdou je, že mám z ľudí stres. Ako s tým bojovať?

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×