Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Každé ráno a večer sa modlila a pozerala na kríž nad mestom. Po dvoch rokoch lekári neverili

06.08.2019 (18/2019) Každé ráno a večer sa modlila a pozerala na kríž nad mestom. Po dvoch rokoch lekári neverili výsledku CT.
Každé ráno a večer sa modlila a pozerala na kríž nad mestom. Po dvoch rokoch lekári neverili
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Sedím na terase, pozerám sa na kríž vysoko nad mestečkom a počúvam pani Mariju. Pijem silnú kávu a pochutnávam si na baklave plnej rôznych orechov a medu. Domáca pani si vždy takto uctí hostí vo svojom penzióne. Zriadila si ho v rodičovskom dome. Odtiaľto chodil jej otec budovať s ostatnými krížovú cestu na vysoký kopec, ktorému dominuje kríž.

Marija bola vždy veriaca, ale keď začala chorľavieť a len ťažko sa dokázala postarať o tri malé deti, vtedy sa pýtala, za čo ju Boh trestá. Veď je to nespravodlivé voči deťom! Muž pracoval v zahraničí a starostlivosť o všetko bola na nej. Lekári nevedeli určiť diagnózu a lieky ju len utlmovali. Keď už bolo veľmi zle, muž jej vybavil vyšetrenie v Nemecku. Dozvedeli sa krutú správu – nádor na mozgu, ktorý treba urýchlene operovať. Marija skončila na operačnom stole. Boli pri nej odborníci, ale ani tí nedokázali spraviť zázraky. Museli byť opatrní, aby nepoškodili dôležité funkcie mozgu, a oznámili jej, že do roka skončí na invalidnom vozíku a potom...

Marija sa vrátila domov a povedala si, že dokedy bude môcť, hoci aj pomocou palíc bude chodievať až hore ku krížu a bude prosiť Pannu Máriu o pomoc. Veď Medžugorie je známe tým, že mnohým chorým pomohla. Asi päťkrát zvládla Marija náročnú krížovú cestu, no necítila sa dobre. Raz večer si kľakla tu na terase, pozerala sa na kríž a modlila sa. Verila, že sa uzdraví. Nevedno, či si telo poradilo s chorobou, či pomohli modlitby, alebo jej viera vo vyzdravenie. Pamätá si na kontrolu u lekára, ktorý nad snímkou krútil hlavou. A po dvoch rokoch zostala z nádoru len bodka.

Bola to viera, čo Mariji pomohla, alebo Panna Mária, ktorá robí v Medžugorí divy? Asi oboje. Veď Marija žije po operácii už 29 rokov.

 

 

 

Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!
V 26 rokoch bola chorá, vyhorená a nešťastná. Potom prešla 4 200 kilometrov naprieč USA, aby našla pokoj
Pri varení mala stále pocit, že v kuchyni nie je sama: Keď sa raz obzrela, neverila vlastným očiam!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×