Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dovolenkové „vychytávky“: Tieto liečivé suveníry si môžete priniesť z Bulharska, Tuniska či Egypta

02.08.2019 (30/2019) Zázvorové cukríky, medové mydlá, krémy plné morských minerálov či voda z ružových lupienkov. Zo zahraničia si môžete doniesť mnohé „vychytávky“ pre zdravie a krásu.
Dovolenkové „vychytávky“: Tieto liečivé suveníry si môžete priniesť z Bulharska, Tuniska či Egypta
5 fotografií v galérii
Letnú dovolenku môžete využiť aj na nákup liečivých špecialít.
Autor fotografie: Shutterstock

Ak sa chystáte na dovolenku do Bulharska, určite nezabudnite na ich chýrne prípravky z ružového oleja. Hoci kedysi asi každá domácnosť vlastnila drevenú nádobku s ťažkým, omamne voňajúcim parfumom, ktorý po použití razil z oblečenia ešte týždeň, dnes je bulharská kozmetika s ružovým olejom voňavá, v biokvalite a pre kožu je doslova elixírom.

Bulharsko je v súčasnosti najväčším producentom ružového oleja na svete. V meste Kazanlak sa dokonca nachádza múzeum výroby ružového oleja a pestovania ruží. Kozmetika s obsahom ružovej vody je vhodná pre všetky typy pleti. Normalizuje produkciu kožného mazu, hydratuje a udržuje rovnováhu pH suchej a citlivej pokožky.

Ružový a arganový olej obsiahnutý v rôznych krémoch zase pomerne účinne bojujú proti vráskam. Z Bulharska si môžete doniesť dokonca aj džem s organickým ružovým olejom a ružovými lupeňmi, ktorý je skutočnou delikatesou.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×