Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takýto súdny proces vo Francúzsku ešte nemali: Nespokojný pár dôchodcov zažaloval kohúta!

31.07.2019 (29/2019) Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Zdá sa, že to nie je prípad francúzskeho strakatého kohúta menom Maurice, ktorého starší pár pre náruživé kikiríkanie bez milosti pohnal pred súd.zaujímavosť
Takýto súdny proces vo Francúzsku ešte nemali: Nespokojný pár dôchodcov zažaloval kohúta!
3 fotografie v galérii
So svojím domácim miláčikom zapózovala aj pre svetové médiá.
Autor fotografie: Twitter

Hoci je pre majestátne kurovité vtáky s červeným hrebienkom ranné falzetové nôtenie typické, francúzsky pár seniorov Jean-Louis Biron a Joëlle Andrieux to vidí inak.

Táto hrabavá hydina hrdého mužského pokolenia je povestná selankovým spievaním, ktorým dáva dvorom a gazdovstvám najavo, že prišiel čas privítať slnko a prebudiť sa do nového dňa. Živý symbol rána však neraz naráža na neznášanlivosť a jeho hlasový budíček rozhodne nelahodí každému ľudskému uchu.

Nestáva sa však často, že intolerancia zájde až pod taktovku sudcovského kladivka. Kohút Maurice sa doposiaľ spokojne špacíroval v záhrade svojej majiteľky Corinne Fesseauovej vo francúzskej dedinke Saint-Pierre-d’Oléron, ležiacej na ostrove Oléron v provincii regiónu Nové Akvitánsko na západnom pobreží Francúzska.

Dôchodcovia, ktorí si pred pätnástimi rokmi vyhliadli toto pokojné miesto a v susedstve si postavili dovolenkový dom, aby v ňom neskôr prežili spokojnú jeseň života, však časom narazili na problém.

Vidí sa im totiž, že Maurice, kikiríkajúci z plného hrdla, je príliš hlučný a ruší ich spolunažívanie. Napokon sa nedávno po rokoch rozhodli zaujať bizarné stanovisko a kohúta žalovať.

Kohút Maurice 3 fotografie v galérii Kohút Maurice Zdroj: Facebook

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×