Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Po páde zo stromu pri pohľade na ťažké zranenie omdlel. Keď sa prebral, stalo sa niečo neuveriteľné!

30.07.2019 (16/2019) Môžu myšlienky vydávať zvuk? Ak nie, ako mohla mama vedieť, že potrebujem pomoc?
Po páde zo stromu pri pohľade na ťažké zranenie omdlel. Keď sa prebral, stalo sa niečo neuveriteľné!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Keď som bol vo veku svojho 12-ročného vnuka, rád som lozil po stromoch. Bol som silný a vyšplhal som sa aj do najvyšších korún. Stromy ma priťahovali, priam provokovali. Čím boli vyššie, tým viac. A na jednom vysokom orechu hneď za potokom som si v jeho korune vyrobil z dosák aj malý posed. Rád som odtiaľ pozoroval prírodu a zároveň som si vychutnával výšku. Naši vedeli, že lozím po stromoch, ale o posede netušili. Zatrhli by mi to.

Mali sme prázdniny a mama v kuchyni nakladala uhorky. Nenápadne som sa vytratil von a potom cez dvor do humna a za potok. Vyliezol som na orech, usadil som sa a vytiahol ďalekohľad. A potom som už len zaostroval na vtáky, na zajace a zrazu... Bol to okamih, stúpil som asi vedľa, neviem... Zletel som dolu ako vrece a pocítil príšernú bolesť.

Posadil som sa, a len čo som zazrel pravú nohu čudne zdeformovanú v predkolení, z ktorej sa mi valila krv, omdlel som. Neviem, ako dlho som ležal v tráve. Prebral som sa a uvedomil si, že sa musím nejako dostať domov. Ale ako? Volať o pomoc? Kto by ma počul ďaleko od domov?! O mobiloch sa nám vtedy ani nesnívalo. Doplazím sa, povedal som si. No len čo som sa pohol, bolesť ma paralyzovala.

Keby tu bola mama, pomohla by mi – je zdravotná sestra. Lenže mama je o dobrých 200 metrov ďalej, kdesi v kuchyni, má pustené rádio a nie je šanca, že by ma začula. Bolo mi zle a zrejme som opäť stratil vedomie. Keď som precitol, zbadal som mamu. Pohladila ma, že musím vydržať, že ide volať záchranku. Skončil som v nemocnici. Keď mi bolo lepšie, spýtal som sa jej, prečo tam vtedy prišla. Povedala, že som ju volal. Pokrútil som hlavou, že nie, len som na ňu myslel. Tvrdila, že ma počula. Nemožné! Že by to bola telepatia?

 

 

Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!
V 26 rokoch bola chorá, vyhorená a nešťastná. Potom prešla 4 200 kilometrov naprieč USA, aby našla pokoj
Pri varení mala stále pocit, že v kuchyni nie je sama: Keď sa raz obzrela, neverila vlastným očiam!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×