Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď sa v noci prebudila, vedľa postele na okamih zahliadla brata. Ráno jej oznámili hrozivú správu

27.07.2019 (16/2019) Stál pri mojej posteli a kotúľali sa mu slzy po tvári. Posadila som sa a on zmizol.
Keď sa v noci prebudila, vedľa postele na okamih zahliadla brata. Ráno jej oznámili hrozivú správu
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Mala som 4 roky, brat o 6 viac, keď sa to stalo. Ráno odišli rodičia autom na nákupy a babka poobede veľmi plakala. Pritisla si ma silno na hruď a opakovala: „Sirôtka moja.“ Nerozumela som tomu. Brat sa vrátil zo školy a plakal tiež. Povedal mi, že už nemáme mamu ani otca. Až po pohrebe mi to trochu došlo, keď mi mama začala chýbať. Babka mi neskôr vysvetlila, že auto dostalo šmyk a zletelo dolu k priehrade. Rodičia to neprežili.

Babka sa o nás starala a Miško jej dosť pomáhal. Keď som trochu podrástla, aj ja. Pomáhali aj tety, príležitostne nám kupovali darčeky, ale i tak mala za nás najväčšiu zodpovednosť babka. Museli sme sa učiť a dodržiavať domový poriadok, ako sme to volali. To znamená, že keď už Miško chodil na priemyslovku a večer chcel ísť s kamarátmi von, musel povedať, kam ide, a najneskôr do desiatej večer byť doma.

Vyrástli sme a Miško zmaturoval. Dal si prihlášku na vysokú školu, no nevzali ho. Dostal povolávací rozkaz na vojnu a požiadal o odklad. Rok pracoval vo fabrike za akýmsi obrábacím strojom a pripravoval sa na ďalšie prijímačky. No ani druhý pokus nedopadol dobre a musel narukovať.

Babka plakala a modlila sa. Donekonečna opakovala, že už ho viac neuvidí. Že to tak cíti. Bola som v puberte, končila som základnú školu a pripravovala sa na gymnázium. Babkine slová mi naháňali strach. Je chorá? Cíti, že zomrie?

A potom raz v noci sa mi prisnilo, že prišiel Miško a plakal. Otvorila som oči a on stál pri posteli. Bol to okamih a stratil sa. Ráno som to povedala babke. Tvrdila, že sa mi to len snívalo a smutný bol preto, že nie je s nami. Na druhý deň však prišli vojaci a oznámili nám, že Miško tragicky zahynul. Som presvedčená, že sa prišiel so mnou rozlúčiť.

 

 

Jadranské more ako ste ho ešte nezažili: Spoznajte jeho ostrovy a zákutia loďou!
V 26 rokoch bola chorá, vyhorená a nešťastná. Potom prešla 4 200 kilometrov naprieč USA, aby našla pokoj
Pri varení mala stále pocit, že v kuchyni nie je sama: Keď sa raz obzrela, neverila vlastným očiam!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×